Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2015, 14:38

autor: Adrian Werner

Pomimo skasowania Silent Hills, Guillermo Del Toro i Hideo Kojima chcą kontynuować współpracę

Silent Hills zostało skasowane przez firmę Konami, ale twórcy gry, czyli Hideo Kojima i Guillermo del Toro, zamierzają kontynuować współpracę przy innym projekcie.

Hideo Kojima i Guillermo del Toro zamierzają kontynuować współpracę. - Pomimo skasowania Silent Hills, Guillermo Del Toro i Hideo Kojima chcą kontynuować współpracę - wiadomość - 2015-07-25
Hideo Kojima i Guillermo del Toro zamierzają kontynuować współpracę.

Kilka miesięcy temu firma Konami skasowała niezwykle obiecujący survival-horror Silent Hills. Jednak jego twórcy, czyli projektant Hideo Kojima i reżyser Guillermo del Toro, tak dobrze bawili się w trakcie krótkiego cyklu deweloperskiego, że chcą kontynuować współpracę przy nowym projekcie. Informację te ujawnił del Toro podczas rozmowy z serwisem IGN, choć nie mógł oczywiście zdradzić żadnych konkretów.

Reżyser nie krył też rozczarowania ostatecznym losem, jaki spotkał Silent Hills. Twórcy mieli nadzieję opracować horror, który wycisnąłby ostatnie soki z nowej generacji konsol, a jednocześnie solidnie namieszałby w głowach wszystkim graczom. Zapytano o to, jak chcieli uzyskać ten drugi efekt, Guillermo del Toro przywołał przykład z pierwszego Metal Gear Solid, gdzie podczas walki z bossem znanym jako Psycho Mantis pad bez powodu zaczynał się trząść, gra symulowała przypadkowe przełączenie kanału na inny oraz odczytywała kartę pamięci, aby dowiedzieć się w jakie inne produkcje graliśmy ostatnio.

Warto przypomnieć, że Guillermo del Toro ma pecha często być zaangażowany w projekty, z których nic nie wychodzi i Silent Hills nie było dla niego pierwszą próbą stworzenia czegoś na rynek gier. Kilka lat wcześniej wraz ze studiem Volition pracował nad horrorem Insane, który został skasowany po tym jak zbankrutowała będąca jego wydawcą firma THQ. Reżyser od wielu lat próbuje także bezskutecznie przekonać wytwórnie filmowe do sfinansowania trzeciej części cyklu Hellboy oraz adaptacji W górach szaleństwa, czyli legendarnego opowiadania autorstwa Howarda Phillipsa Lovecrafta.

Obecnie Guillermo del Toro szykuje się do rozpoczęcia zdjęć do Pacific Rim 2, czyli kontynuacji filmu z 2013 roku. Zaangażowanie w tej projekt sprawiło jednak, że twórca musiał zrezygnować z prac nad kinową produkcją opowiadającej o grupie magów i specjalistów od okultyzmu z komiksowego uniwersum wydawnictwa DC, takich jak John Constantine, Deadman czy Zatanna. Ten tytuł wciąż ma zostać zrealizowany, tyle że odbędzie się to pod okiem innego reżysera.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.