Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2015, 16:10

autor: Ender

Hitman – testy alfa ujawniają spore problemy z wydajnością na PC

W sieci pojawiło się sporo materiałów z zamkniętych testów alfa gry Hitman. Jak informują gracze, wczesna wersja tytułu ma spore problemy z płynnym działaniem nawet na najszybszych komputerach. Pecety wyposażone w ultrawydajną kartę graficzną GeForce Titan X nie mogą osiągnąć pułapu 60 klatek na sekundę przy najwyższych ustawieniach grafiki.

Wersja alfa gry ma spore problemy z wydajnością na najsilniejszych pecetach - Hitman – testy alfa ujawniają spore problemy z wydajnością na PC - wiadomość - 2015-07-25
Wersja alfa gry ma spore problemy z wydajnością na najsilniejszych pecetach

Od jakiegoś czasu do fanów serii Hitman docierają materiały z trwających właśnie zamkniętych testów alfa najnowszej odsłony gry, której premiera będzie miała miejsce jeszcze w tym roku. Uczestnicy testów przedstawiali już obszerne fragmenty rozgrywki, pokazujące w działaniu nowy silnik produkcji oraz otwarty świat i misje. Teraz dowiedzieliśmy się także czegoś więcej o wydajności nowego dzieła IO Interactive. Jak się okazuje nie jest ona powalająca i nawet przy najbardziej wydajnych konfiguracjach sprzętowych tytuł sprawia spore problemy jeżeli chcemy grać ze wszystkimi włączonymi wizualnymi fajerwerkami.

Użytkownik serwisu YouTube o pseudonimie polaric90 twierdzi np. że pecet z kartą Titan X na pokładzie w Hitmanie osiągał maksymalnie 50 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1080p i najwyższych ustawieniach grafiki. Średnio gra oferowała jednak jedynie stabilne 35-45 fps-ów. Oczywiście nie wiemy z jakiego procesora korzystał tester, ale mało prawdopodobne jest to, by najszybszy układ na rynku był sparowany z CPU ze średniej półki.

Procesor wydaje się mieć duże znacznie dla szybkości działania produkcji, jeżeli weźmiemy pod uwagę testy dwóch innych youtuberów, z których każdy korzystał z karty GTX970. W przypadku pierwszego układ NVIDII współpracował z procesorem i5-4690K. Gra osiągała wówczas średnio niecałe 30 klatek na sekundę. Drugi gracz zamiast i5 miał na pokładzie wydajniejszy procesor i7-4790k, dzięki czemu zyskał kilkanaście dodatkowych fps-ów.

Oczywiście warto pamiętać, że mamy tutaj do czynienia z wersją alfa tytułu i większość problemów z wydajnością może zostać teoretycznie rozwiązana dzięki optymalizacji silnika gry. Miejmy nadzieje, że deweloperzy postarają się i nie wprowadzą do sprzedaży niedopracowanego produktu na PC, tak jak wielu innych producentów w ostatnich latach.

Premiera szóstej odsłony Hitmana zaplanowana jest na 8 grudnia 2015 roku w wersji na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. Posiadacze tej ostatniej konsoli, mogą dodatkowo liczyć na bonusową zawartość – łącznie sześć ekskluzywnych misji. Początkowo do dyspozycji graczy oddane zostaną „jedynie” trzy mapy – Paryż, południe Włoch i Marrakesz, na których wykonywać będziemy kolejne zlecenia. W późniejszym terminie twórcy planują za darmo udostępniać następne kontrakty oraz regiony, które będzie można odwiedzić.

  1. Zapowiedź – Nowy kontrakt Agenta 47, czyli Hitman w otwartym świecie
  2. Oficjalna strona gry Hitman
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Hitman

Hitman