Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2015, 18:47

autor: Góral

Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymał oficjalne narzędzia moderskie

Studio CD projekt RED udostępniło dziś narzędzia dla moderów, pozwalające na zmianę tekstur, obiektów, modyfikowanie statystyk przedmiotów i nie tylko w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Teraz pozostaje nam tylko czekać na wysyp ciekawych projektów.

Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymał oficjalne narzędzia moderskie - ilustracja #1

Studio CD Projekt RED od momentu premiery ciepło przyjętej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon cały czas dba o swój hit. Co jakiś czas publikowane są kolejne aktualizacje (ostatnia ukazała się kilka dni temu), a dziś deweloperzy udostępnili narzędzia dla moderów, które: „pozwolą graczom na dowolne zmiany wyglądu obiektów w grze”. Ponadto w opublikowanym komunikacie napisano, że MODkit umożliwia podmienianie siatek obiektów, dzięki czemu do gry można wprowadzać zupełnie nowe modele, a ponadto da się także zmieniać statystyki przedmiotów, ich właściwości i kto wie co jeszcze.

Podczas wywiadu dla serwisu GameSpot, stwierdzono, że mody są jak darmowe dodatki, tyle, że tworzone przez samych graczy, a w naturze studia leży wspieranie tego typu inicjatyw, dlatego też udostępniono rzeczone narzędzia. Stwierdzono również, że modyfikacje znacznie przedłużają życie danej produkcji, a poza tym są kolejnym sposobem na umożliwienie fanom interakcji ze swoim ulubionym tytułem. Jako przykład podano miecz, który podoba nam się z wyglądu, ale jest za słaby w późniejszych etapach. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by zmodyfikować jego statystki.

Geralt od dawna marzył o dresie i w końcu go otrzymał. - Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymał oficjalne narzędzia moderskie - wiadomość - 2015-08-14
Geralt od dawna marzył o dresie i w końcu go otrzymał.

Oczywiście to tylko jedna z wielu możliwości czekających na kreatywnych graczy. Czas pokaże, co tak naprawdę z trzeciego Wiedźmina wycisną moderzy. Na przykładzie chociażby The Elder Scrolls V: Skyrim wiadomo, że mody mogą właściwie odmienić całą produkcję, więc miejmy nadzieję, że dresiarz Geralt jeżdżący na jednorożcu to dopiero początek.

Wiedźmin 3: Dziki Gon dopiero dziś otrzymał oficjalne narzędzia moderskie, ale nie oznacza to, ze tytuł nie doczekał się jeszcze żadnych modyfikacji. Społeczność gry działa w tej sprawie całkiem prężnie i rozmaite projekty bez problemu można znaleźć w sieci, chociażby na stronie Nexus Mods. Udostępniony dziś MODkit z pewnością jednak ułatwi zadanie moderom, wystarczy trochę poczekać na efekty ich pracy.