Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 stycznia 2015, 17:41

autor: Jiker

I Am Bread – symulator kromki chleba trafi na urządzenia mobilne

Bossa Studios ogłosiło, że najnowsza produkcja dewelopera – symulator kromki chleba I Am Bread - trafi na urządzenia mobilne. W pierwszej kolejności tytuł zagości na iPhonie i iPadzie. Premiera odbędzie się w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Później gra trafi zapewne na Androida.

W pierwszej połowie tego roku do oferty App Store trafi jedna z najbardziej oryginalnych, a jednocześnie absurdalnych gier ostatnich miesięcy. Chodzi o I Am Bread, czyli najnowszą produkcję brytyjskiego Bossa Studios, znanego przede wszystkim z szalonego Surgeon Simulator. Niewykluczone, że gra – będąca symulatorem... kromki chleba – trafi również na smartfony i tablety z Androidem.

W momencie debiutu I Am Bread będzie oferować dokładnie tę samą zawartość, co edycja pecetowa. Przypominam, że od 3 grudnia jest ona oferowana w usłudze Wczesnego Dostępu na Steamie, gdzie regularnie rozbudowywana jest o nowe elementy. W ostatnim czasie twórcy udostępnili wszystkim dotychczasowym nabywcom dodatkową lokację (garaż) i możliwość przejęcia kontroli nad kromką kruchego pieczywa.

Choć obecnie twórcy z Bossa Studios wspominają jedynie o edycji na iOS, wydanie odsłony androidowej jest całkiem prawdopodobne. Wskazywać na to może fakt, że Surgeon Simulator pierwotnie również zapowiadane było jedynie na iPhone’a i iPada, a ostatecznie zadomowiło się również w ofercie platformy Google Play.

I Am Bread to trójwymiarowa zręcznościówka, pozwalająca przejąć kontrolę nad kromką chleba. Celem zabawy jest zamiana zwykłego pieczywa w pyszny tost – to, w jaki sposób gracz zrealizuje zadanie, zależy od możliwości, jakie twórcy zaoferowali na danym poziomie. Ostatecznie równie skuteczna, co toster, może się okazać farelka bądź biurkowa lampka. Gra posiada skomplikowany system sterowania, który z jednej strony daje graczowi duże pole do popisu w zakresie kontrolowania kromki chleba, a z drugiej jest głównym czynnikiem wpływającym na wysoki poziom trudności.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.