Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2015, 18:45

autor: Pirlond

LEGO Jurassic World i LEGO Marvel's Avengers - dwie nowe gry z klockami

Studio Traveller’s Tales wraz z firmą Warner Bros. oficjalnie zapowiedziały dwie kolejne gry z klockami LEGO w roli głównej. Nowe produkcje oparte będą na popularnej serii „Park Jurajski” oraz dwóch częściach filmu „Avengers” z superbohaterami Marvela.

Gry z serii LEGO cieszą się ogromną popularnością, nic więc dziwnego, że jej twórcy ze studia Traveller’s Tales wydają nowe części, przenosząc w świat klocków kolejne znane filmy, seriale oraz komiksy. W ubiegłym roku światło dzienne ujrzały trzy produkcje – LEGO Batman 3: Poza Gotham (które wiosną trafi na platformy mobilne), LEGO Przygoda gra wideo oraz LEGO The Hobbit. W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy ukażą się następne dwa tytuły – tym razem deweloperzy postanowili zająć się „Parkiem Jurajskim” oraz filmowymi przygodami Avengersów. Zapowiedź LEGO Jurassic World nie jest tak naprawdę zaskoczeniem – istnienie gry ujawnili już sami autorzy w napisach końcowych najnowszych przygód Mrocznego Rycerza umieszczając scenkę z dinozaurem. Oczywiście wykonanym z klocków.

Konkretne szczegóły o obu produkcjach nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że tytuł oparty na „Parku Jurajskim pozwoli graczom wziąć udział w wydarzeniach przedstawionych w trzech pierwszych częściach cyklu i nadchodzącym filmie „Jurassic World”. Premiera zaplanowana jest na czerwiec, a więc zbiegnie się z kinowym debiutem wspomnianego obrazu. Gra zostanie wydana na PC, Xboksie 360, Xboksie One, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U i 3DS-ie.

LEGO Jurassic World przeniesie „Park Jurajski” w świat klocków - LEGO Jurassic World i LEGO Marvel's Avengers - dwie nowe gry z klockami - wiadomość - 2015-01-30
LEGO Jurassic World przeniesie „Park Jurajski” w świat klocków

Jesienią ukaże się natomiast LEGO Marvel’s Avengers. Gra będzie drugą produkcją studia Traveller’s Tales, w której pojawią się Iron Man i spółka. Jak nietrudno się domyślić, bazować będzie na filmie „Avengers” sprzed trzech lat i jego kontynuacji „Avengers: Czas Ultrona”, który na ekrany kin ma wejść w maju tego roku. Tytuł pojawi się na PC oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U i 3DS.

Choć wykreowana przez deweloperów ze studia Traveller’s Tales seria gier z LEGO w roli głównej skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych, cykl cieszy się sporą popularnością także wśród starszych graczy. Nic dziwnego – w kolejnych produkcjach twórcy przenoszą do klockowego świata najbardziej znane filmy, seriale oraz komiksy. Do tej pory wydano już kilkanaście tytułów spod szyldu LEGO, a wygląda na to, że będzie ich jeszcze więcej, czego dowodem jest zapowiedź LEGO Jurassic World i LEGO Marvel’s Avengers.