Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2015, 08:35

autor: Luc

Mortal Kombat X – Ermac kolejną grywalną postacią

Mortal Kombat X doczekało się następnego wojownika. Do grupy walczących bohaterów dołączył właśnie Ermac – tajemniczy ninja, operujący na polu bitwy mocą telekinezy.

Ermac powraca! - Mortal Kombat X – Ermac kolejną grywalną postacią - wiadomość - 2015-01-30
Ermac powraca!

Po niedawnym dołączeniu Reptile’a do grona grywalnych postaci, NetherRealm zaprezentowało kolejnego z wojowników. Tym razem szereg herosów zasilił Ermac – jedna z najbardziej tajemniczych person w całym uniwersum. Choć pojawił się dopiero w czwartej odsłonie cyklu, plotki o jego istnieniu krążyły pośród graczy już od oryginalnego Mortal Kombat. Według ówczesnej legendy, nadmierne granie Scorpionem wywoływało błąd w plikach gry, który odblokowywał ukrytego bohatera. Jego nazwa została stworzona przez fanów w oparciu o komunikat jaki domniemanie się wówczas pojawiał, czyli „Error Macro”. Po latach okazało się, że cała ta historia nie miała nic wspólnego z prawdą, ale twórcy w Ultimate Mortal Kombat 3 postanowili przychylić się do próśb graczy i dodali go do listy grywalnych charakterów.

W Mortal Kombat X Ermac pojawi się po raz kolejny – jego obecność potwierdzono podczas ostatniego ze streamów zorganizowanych przez NetherRealm. Na krótkim trailerze możemy obserwować starcie nowego wojownika z Sub-Zero, choć podczas transmisji zaprezentowano także jego możliwości w pojedynku z Kung Lao oraz Kotalem Kahnem. Większość ataków Ermaca opiera się o telekinezę - z bezpiecznej odległości może unosić i ciskać przeciwników, a także formować projekcje miażdżące ciało rywala. Jeden z jego alternatywnych kostiumów pozwoli mu również na krótkotrwałe loty.

Mortal Kombat X to kolejna odsłona kultowej serii bijatyk. Rozpoczynająca się na początku lat ’90 marka jest jednym z najdłużej trwających cyklów pośród gier wideo. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko fantastycznemu gameplayowi, ale także niezwykłej brutalności i oryginalnym bohaterom. Za najnowszą część odpowiada studio NetherRealm z Ed Boonem na czele. Premiera tytułu została wyznaczona na 19 kwietnia 2015. Gra trafi na PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksa One, Xboksa 360 oraz komputery stacjonarne.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Mortal Kombat X

Mortal Kombat X