Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4PS3ANDXONEiOSX360
Okładka Goat Simulator (PC)

Symulator kozy

Goat Simulator

Goat Simulator to humorystyczna gra zręcznościowa, będąca komercyjnym rozwinięciem żartu szwedzkiego studia Coffee Stain (znanego przede wszystkim z serii Sanctum). Gra pozwala pokierować poczynaniami szalonej kozy o imieniu Pilgor, która sieje zniszczenie w wirtualnym świecie.

Zręcznościowe | TPP | sandbox | humorystyczne | indie | zwierzęta | elementy symulacyjne | Xbox Game Pass

Okładka Goat Simulator (PC)

data premiery gry:

1kwi2014

PC

16wrz2014

AND

17wrz2014

iOS

17kwi2015

XONE X360

11sie2015

PS3 PS4

Goat Simulator jest humorystyczną grą stworzoną przez niezależne szwedzkie studio Coffee Stain. Absurdalny projekt symulatora szalonej kozy powstał w zasadzie przypadkiem. Początkowo miał być po prostu żartem, ale pierwsze filmiki umieszczone w serwisie YouTube wzbudziły ogromne zainteresowanie. W takiej sytuacji deweloperom nie pozostało nic innego, niż dopracować grę i wypuścić ją na rynek. Coffee Stain Studios znane było do tej pory głównie ze swojej serii Sanctum, będącej połączeniem gier typu tower defense z FPS-ami.

W Goat Simulator gracze wcielają się w postać niesfornej kozy o imieniu Pilgor i mają za zdanie wyrządzić jak największe szkody. Rozgrywka łączy w sobie wiele absurdalnych elementów i ma charakter zdecydowanie humorystyczny. W grze pojawiają się np. bugi, takie jak nienaturalnie rozciągająca się szyja kozy albo możliwość wchodzenia przez naszą czworonożną bohaterkę na drabinę, ale zostały one celowo przez twórców pozostawione („bugs are a feature”). Koza Pilgor biega z wyciągniętym językiem, za pomocą którego może łapać różne przedmioty (np. siekierę), aby z ich pomocą dokonać jeszcze większych zniszczeń.

Gra została wyposażona w zestaw narzędzi do modowania, które oferuje platforma dystrybucji cyfrowej Steam (Steam Workshop). Dzięki temu fani produkcji tworzą nowe wyzwania i przedmioty.

Goat Simulator powstało w oparciu o technologię Unreal Engine, oprawa graficzna jest więc realistyczna, co tylko potęguje absurdalny klimat gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 2068 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Symulator kozy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Symulator kozy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GTS lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8
Recenzja gry Goat Simulator - dobry żart i beznadziejnie głupia gra
Recenzja gry Goat Simulator - dobry żart i beznadziejnie głupia gra

Recenzja 3 kwietnia 2014, 13:34

Wypełnienie treścią żartu będącego grą nie należy do zadań łatwych. Na dobrą sprawę nie wiadomo, jak Goat Simulator potraktować. Czy jako żart właśnie, by wraz z autorami przyłączyć się do śmiechu z gry i w końcu z siebie samego, który wydał na to coś aż dziesięć euro, czy może w związku z tym, że produkt nie jest darmowy, opisać go całkowicie serio? Sytuacja jest podobna do recenzowanego przeze mnie ostatnio Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Za zdecydowanie wygórowaną cenę otrzymaliśmy tam jednak znakomicie doszlifowany gameplay, o czym w przypadku dzieła Coffee Stain nie da się powiedzieć.

PC
XONE
iOS
AND
X360
PS3
PS4