Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2015, 18:41

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Symulator kozy doczeka się super tajnego dodatku

Studio Coffee Stain zapowiedziało Super Secret DLC, czyli kolejny dodatek do Symulatora kozy. Nie ujawniono żadnych szczegółów, ale za to zaprezentowano zwiastun, który parodiuje początek kultowego filmu Reservoir Dogs (Wściekłe psy) Quentina Tarantino.

Studio Coffee Stain ujawniło kolejny dodatek (Super Secret DLC) do popularnej gry zręcznościowej Symulator kozy (Goat Simulator). Stosowną zapowiedź znajdziecie powyżej, ale oprócz niej nie dysponujemy praktycznie żadnymi informacjami. Zwiastun parodiuje jednak początek filmu Reservoir Dogs (Wściekłe psy), w którym to kilku gangsterów najpierw dyskutuje o słuszności dawania napiwków, by później dokonać napadu. W przypadku materiału wideo z gry sytuacja jest podobna, ale dyskusja dotyczy płacenia za dodatki DLC, a poza tym rozmowę prowadzą zwierzęta – Humphrey Ciabatta (wielbłąd), Dolph Spaghetti (delfin… na wózku inwalidzkim), Don Pastrami (duża koza), Pilgor (mała koza) oraz Valentino Salami (flaming). Wychodzi więc na to, że szykuje się jakieś gangsterskie rozszerzenie, ale...

W sumie nie ma żadnego „ale”. W przypadku Symulatora kozy mówimy o jednej z najbardziej szalonych i niedorzecznych gier ostatnich lat, więc zwierzęta-gangsterzy chyba nikogo już nie zdziwią, zwłaszcza, że produkcja doczekała się dodatku GoatZ, który parodiuje survivalowe gry z zombie oraz Goat MMO Simulator (nazwa mówi sama za siebie). Czekamy zatem na jakieś konkrety, ale już teraz można założyć, że z pewnością będzie ciekawie.

Symulator kozy doczeka się super tajnego dodatku - ilustracja #2
Symulator kozy doczeka się super tajnego dodatku - ilustracja #3

Symulator kozy to niecodzienna gra na konsole, komputery i urządzenia mobilne, w której wcielamy się w tytułową kozę, utrudniającą życie mieszkańcom niewielkiego miasteczka. Zabawa opiera się głównie na skakaniu, wywracaniu się, a przede wszystkim na sianiu zniszczenia, dzięki czemu zdobywamy punkty. Produkcja zadebiutowała 1 kwietnia 2014 roku i okazała się sporym sukcesem.