Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2015, 19:02

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Znamy europejską datę premiery Dark Souls III i zawartość edycji specjalnych

Przedstawiciele firmy Bandai Namco sprecyzowali termin debiutu Dark Souls III na rynkach zachodnich – w USA i Europie gra ukaże się 12 kwietnia przyszłego roku. Produkcja zostanie przy tym wydana w trzech edycjach specjalnych – Apocalypse, kolekcjonerskiej i Prestige.

O ile od kilku miesięcy wiadomo było, że Dark Souls III trafi do Japonii 24 marca, dotychczas wciąż tajemnicą pozostawał dokładny termin premiery gry w krajach zachodnich. Przedstawiciele Bandai Namco zdecydowali się nareszcie go sprecyzować – w przesłanym do mediów oświadczeniu poinformowali, że najnowszy projekt autorstwa deweloperów ze studia From Software pojawi się w Europie i Stanach Zjednoczonych 12 kwietnia przyszłego roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Osoby, które zdecydują się zamówić go przed debiutem, otrzymają – w formie bonusu – tytuł w tak zwanej edycji Apocalypse. Zawierać ona będzie oczywiście płytę z samą produkcją, a także ścieżkę dźwiękową, a wszystko zapakowane zostanie w metalowe pudełko.

Dark Souls III - edycja kolekcjonerska

To jednak nie wszystko, bo potwierdzono, że zgodnie z wyciekiem sprzed niespełna miesiąca Dark Souls III doczeka się jeszcze dwóch innych wydań specjalnych – kolekcjonerskiego i tak zwanej edycji Prestige. W pierwszej z nich oprócz krążka z grą i soundtrackiem znajdzie się m.in. płócienna mapa, artbook w twardej oprawie oraz figurka Red Knighta. Zawartość drugiej będzie podobny, poza tym, że w jej skład wejdzie jeszcze statuetka pana Cinderu. Warto wspomnieć też o najnowszym zwiastunie tytułu opublikowanym dzisiaj przez Bandai Namco.

Skład edycji kolekcjonerskiej

 • gra;
 • figurka Red Knighta;
 • artbook Dark Souls Trilogy w formacie A4 i z twardą oprawą;
 • metalowe pudełko;
 • ścieżka dźwiękowa na płycie CD;
 • trzy przypinki;
 • płócienna mapa świata gry;
 • kolekcjonerskie opakowanie.

Skład edycji Prestige

 1. gra;
 2. numerowana i ręcznie malowana, mierząca 40 centymetrów figurka pana Cinderu;
 3. figurka Red Knighta;
 4. artbook Dark Souls Trilogy w formacie A4 i z twardą oprawą;
 5. metalowe pudełko;
 6. ścieżka dźwiękowa na płycie CD;
 7. trzy przypinki;
 8. płócienna mapa świata gry;
 9. kolekcjonerskie opakowanie z unikalną grafiką.

Dark Souls III to trzecia odsłona stworzonej przez studio From Software serii gier. Podobnie jak poprzednie części, produkcja charakteryzować będzie się bardzo wysokim poziomem trudności. Tym razem jednak nieco większy nacisk położony ma zostać na warstwę fabularną.