Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2015, 20:26

autor: Bartłomiej "Bard" Plewnia

Prezes CD Projekt sugeruje powstanie kolejnych części Wiedźmina

Prezes CD Projekt Adam Kiciński był gościem TVN24 Biznes i Świat w związku z nagrodami przyznanymi Wiedźminowi 3 na gali The Game Awards. Zapytany przez dziennikarza o to, czy wyjdą kolejne części popularnej serii, odpowiedział, że studio nie zapomni o owej marce.

Prezes CD Projekt sugeruje powstanie kolejnych części Wiedźmina - ilustracja #1

Adam Kiciński, prezes spółki CD Projekt SA jako gość TVN24 Biznes i Świat odpowiadał na pytania związane ze spektakularnym sukcesem gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na gali The Game Awards w Los Angeles. Jednym z ciekawszych punktów wywiadu był fragment, w którym Kiciński zasugerował, że seria Wiedźmin doczeka się kontynuacji. Gdy dziennikarz TVN24BiS spytał, czy będą kolejne części z przygodami Geralta, jego gość odpowiedział z początku, że "za wcześnie, by o tym mówić", po czym dodał: "nie jest tak, że zapominamy o tym brandzie [marce – przyp. red.]. Byłoby to nie fair wobec fanów".

W wywiadzie szef CD Projektu przypomniał, że Dziki Gon otrzymał już ponad 300 nagród - wspomniał między innymi o czterech statuetkach dla gry na Golden Joystiq Awards w kategoriach "najlepsza fabuła", "najlepszy projekt wizualny", "najlepszy moment w grze" oraz w tej najważniejszej - "gra roku". Na gali The Game Awards 2015 studio otrzymało z kolei aż trzy nagrody, zyskując tytuły najlepszej gry RPG oraz gry roku, a studio CD Projekt RED zostało okrzyknięte deweloperem roku.

Adam Kiciński zapowiedział, że w najbliższym czasie firma planuje szereg promocji w USA i Europie - również w Polsce. Przypomniał także, że na początku przyszłego roku - w marcu - wypuszczony zostanie drugi dodatek do Wiedźmina 3 o podtytule Krew i Wino. Pochwalił się również, że DLC Wiedźmin 3: Serca z Kamienia odniosło spory sukces komercyjny, a sam Dziki Gon sześć tygodni po debiucie został sprzedany aż w 6 mln egzemplarzy. "Wprawdzie od premiery minęło ładnych kilka miesięcy, to te nagrody pracują potem przez wiele lat. Dlatego, że gra, która dostaje tę najważniejszą, wchodzi do kanonu” - dodał Kiciński.

W trakcie The Game Awards 2015 twórcy gier po raz drugi zostali nagrodzeni za najbardziej prestiżowe produkcje roku. Tytułem, który w dość krótkiej historii gali był najczęściej nominowany do nagród - aż sześciokrotnie - jest Wiedźmin 3: Dziki Gon. Rok temu grą roku został Dragon Age: Inquisition. Zwycięzców wybierają dziennikarze z całego świata.

Podczas TGA 2015 doceniono także między innymi Her Story (najlepsza fabuła), No Man's Sky (najbardziej nieoczekiwana gra) czy firmę Westwood Studios (ikona branży).

  1. Oficjalna strona The Game Awards