Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2015, 20:40

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Emulacja gier z PS2 na PS4 nie będzie dotyczyła wydań pudełkowych?

Niedawno przedstawiciele Sony ujawnili, że pracują nad opcją pozwalającą uruchamiać gry z PlayStation 2 na najnowszej stacjonarnej konsoli firmy. Jeśli jednak wierzyć informacjom, które pojawiły się w sieci, wiele wskazuje na to, że emulacja nie będzie obejmowała tytułów wydanych na płytach oraz kupionych w wersji cyfrowej na PS3.

Emulacja gier z PS2 na PlayStation 4 może być ograniczona. - Emulacja gier z PS2 na PS4 nie będzie dotyczyła wydań pudełkowych? - wiadomość - 2015-12-04
Emulacja gier z PS2 na PlayStation 4 może być ograniczona.

Kilka dni temu Sony ogłosiło, że pracuje nad funkcją umożliwiającą granie w produkcje z PlayStation 2 na PS4. Ba, już jest to częściowo możliwe – do zestawu składającego się z PlayStation 4 oraz sieciowej strzelanki Star Wars: Battlefront dodano kody uprawniające do pobrania na „czwórkę” cyfrowych wersji czterech gwiezdnowojennych tytułów, które ukazały się pierwotnie na PS2. Wówczas konkretne szczegóły dotyczące działania nowej opcji nie były znane – tajemnicą więc pozostawał na przykład fakt, czy podobnie jak ma to miejsce w przypadku Xboksa One będziemy mogli uruchomić starsze produkcje poprzez włożenie płyty do napędu. W internecie pojawiły się jednak niepotwierdzone na razie informacje, z których wynika, że nie będzie to możliwe.

Fragment opisu umieszczonego pod filmikiem poświęconym Dark Cloud. - Emulacja gier z PS2 na PS4 nie będzie dotyczyła wydań pudełkowych? - wiadomość - 2015-12-04
Fragment opisu umieszczonego pod filmikiem poświęconym Dark Cloud.

W serwisie YouTube opublikowano film prezentujący wydanego w 2001 roku na PlayStation 2 japońskiego RPG-a Dark Cloud uruchomionego rzekomo na PlayStation 4. Nagranie zostało już co prawda usunięte, ale w jego opisie można było przeczytać (co wychwycił użytkownik Twittera posługujący się pseudonimem BradazKing), że opcja emulacji nie będzie kompatybilna z tytułami w wersji płytowej. Mało tego – nie działać mają też produkcje w wersji cyfrowej, które kupiono na PlayStation 3 w zakładce PS2 Classics. Choć informacje te wydają się prawdopodobne (w końcu w większości modeli PS3 też nie można było skorzystać z fizycznych wydań starszych gier), trudno na razie zweryfikować ich wiarygodność. A to dlatego, że materiał nie został udostępniony przez firmę Sony, a źródło jego pochodzenia jest nieznane.

Mimo to warto wspomnieć, że opis filmiku sugeruje, jakoby Dark Cloud na PlayStation 4 miałby działać w rozdzielczości 1080p. Dodatkowo produkcja wyposażona ma zostać rzekomo w zestaw własnych Trofeów oraz ma obsługiwać takie funkcje, jak Share Play czy Remote Play. Należy jednak pamiętać o tym, że wciąż są to informacje niepotwierdzone przez Sony. Niewykluczone, że czegoś na ten temat dowiemy się w trakcie rozpoczynającej się jutro w San Francisco imprezy PlayStation Experience. Otwierająca ją konferencja zaplanowana jest na godzinę 19:00 czasu polskiego.