Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PS2
Okładka Dark Cloud (PS4)
OkładkaDark Cloud (PS4)

Dark Cloud

Dark Cloud to jedna z pierwszych japońskich gier cRPG, jakie ukazały się na konsoli PlayStation 2. Jednocześnie produkcja ekipy Level 5 odniosła spory sukces komercyjny, szczególnie w ojczyźnie samurajów.

RPG | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dark Cloud Premiera

28maj2001

PS2

5gru2015

PS4

Dark Cloud to jedna z pierwszych japońskich gier cRPG, jakie ukazały się na konsoli PlayStation 2. Jednocześnie produkcja ekipy Level 5 odniosła spory sukces komercyjny, szczególnie w ojczyźnie samurajów.

Kraina Terra została zaatakowana przez tajemniczego demona. Stworzenie z pomocą towarzyszących mu bestii zaczęło niszczyć wszystko, co napotkało na swej drodze. Wiele miast i wsi zostało doszczętnie spalonych. Młody wojownik, Toan nie mógł już dłużej na to patrzeć i postanowił, że przeciwstawi się złu. Poprosił o pomoc pięciu swoich przyjaciół - Xiao, Goro, Ruby, Ungagę i Osmonda. Wespół chcą wypędzić wrogów z ich wspaniałego państwa, a także odbudować zrujnowane wioski.

W grze można wyróżnić dwa główne etapy. Pierwszy z nich toczy się w lochach, gdzie naszym zadaniem jest walka z oponentami, poszukiwanie skarbów oraz wykonywanie zlecanych nam drobnych misji. Druga część odbywa się z kolei na powierzchni ziemi i polega na tworzeniu wiejskiej infrastruktury, która stanowi ekonomiczne zaplecze dla naszych bohaterów. Autorzy pozwolili nam na dużą swobodę w tworzeniu zabudowań, toteż jesteśmy w stanie wykreować własne, niepowtarzalne tereny. Mamy nawet wpływ na taki szczegół, jak pogoda panująca w naszej posiadłości.

Każdy z herosów występujących w Dark Cloud posiada unikalne umiejętności i oręż. Przykładowo Goro doskonale posługuje się wszelakimi młotami i toporami. Ruby natomiast z pomocą swoich magicznych pierścieni jest w stanie pokonać smoki czy też zepsuć śmiercionośne armaty. W razie problemów możemy ponadto skorzystać ze zróżnicowanego arsenału broni, który zawiera zarówno miecze, jak i strzelby. Gra wymaga od nas nie tylko refleksu, ale także wysilania szarych komórek. Do pokonania różnych przeciwników musimy bowiem stosować odmienną taktykę, uwzględniającą zarówno możliwości naszych postaci, jak też umiejętności, jakimi mogą pochwalić się adwersarze.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 3 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dark Cloud

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Dark Cloud Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PS2
PS4