Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2015, 22:11

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Twórcy Psychonauts 2 zebrali już ponad milion dolarów. W niecałą dobę

Rozpoczęta dziś w nocy zbiórka pieniędzy na realizację Psychonauts 2 okazała się ogromnym sukcesem. Choć od startu akcji nie minęła jeszcze nawet doba, twórcy gry ze studia Double Fine już zdołali zgromadzić jedną trzecią wymaganej kwoty, która wynosi 3,3 miliona dolarów.

Double Fine zebrało już ponad milion dolarów na realizację Psychonauts 2. - Twórcy Psychonauts 2 zebrali już ponad milion dolarów. W niecałą dobę - wiadomość - 2015-12-04
Double Fine zebrało już ponad milion dolarów na realizację Psychonauts 2.

Jedną z największych niespodzianek gali rozdania tegorocznych nagród The Game Awards (tej samej, na której Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymał tytuł Gry Roku) zdecydowanie była zapowiedź Psychonauts 2. Podobnie jak w przypadku Broken Age – poprzedniego dużego projektu studia Double Fine – odpowiedzialni za produkcję deweloperzy postanowili poprosić o pomoc graczy i uruchomili internetową zbiórkę pieniędzy. Odzew ze strony fanów był ogromny – autorzy potrzebują co najmniej 3,3 miliona dolarów i choć akcja wystartowała zaledwie kilkadziesiąt godzin temu, dotychczas kwotę tę udało się zgromadzić w jednej trzeciej. Na koncie twórców w chwili pisania newsa znajduje się 1,22 miliona dolarów. Sukces ten nie powinien być jednak wielką niespodzianką – w końcu mamy do czynienia z jedną z najbardziej oczekiwanych gier. Kontynuacji wydanej w 2005 roku przygodówki miłośnicy oryginału domagali się od lat.

Zespół dowodzony przez Tima Schafera ma więc mnóstwo powodów do radości, tym bardziej, że do końca zbiórki pozostały jeszcze 34 dni, w trakcie których pieniądze wciąż będą spływać. Autorzy otwarcie przyznają, że suma 3,3 miliona dolarów, które chcą zgromadzić, to minimum – w rzeczywistości budżet produkcji będzie znacznie większy. Dla porównania: na opracowanie „jedynki” przeznaczono 10 milionów dolarów.

Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do Broken Age, zbiórkę pieniędzy na rzecz Psychonauts 2 studio Double Fine zorganizowało nie na Kickstarterze, a w serwisie FIG. Jego największą zaletą jest fakt, że osoby, które wesprą projekt, będą mogły wziąć udział w podziale potencjalnych zysków wygenerowanych przez sprzedaż gry.

Psychonauts 2 ma kontynuować wydarzenia znane z pierwowzoru. Tak więc gracze po raz kolejny wcielą się w znanego z „jedynki” Rasputina (w skrócie: Raza) – obdarzonego zdolnościami paranormalnymi młodzieńca, który dołącza do tytułowej organizacji zrzeszającej podobnych mu ludzi. Szybko okaże się jednak, że towarzyszom bohatera grozić będzie poważne niebezpieczeństwo.