Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2015, 08:25

autor: Adrian Werner

Psychonauts 2 w produkcji. Studio Double Fine rozpoczęło zbiórkę

Studio Double Fine pracuje nad Psychonauts 2, czyli kontynuacją udanej platformówki 3D z 2005 roku. Twórcy uruchomili zbiórkę crowdfundingową, w ramach której chcą zgromadzić minimum 3,3 mln dolarów.

W grze powrócą znane z pierwowzoru postacie. - Psychonauts 2 w produkcji. Studio Double Fine rozpoczeło crowdfundingową zbiórkę  - wiadomość - 2015-12-04
W grze powrócą znane z pierwowzoru postacie.

Podczas gali The Game Awards studio Double Fine sprawiło wszystkim sporą niespodziankę ujawniając grę Psychonatus 2, czyli kontynuację trójwymiarowej platformówki z 2005 roku, która była debiutanckim projektem zespołu. Część druga zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4, a premiera ma nastąpić jesienią 2018 roku. Wszystko to zostanie zrealizowane tylko wówczas, jeśli autorom uda się zgromadzić 3,3 mln dolarów w trakcie akcji crowdfundingowej zorganizowanej w serwisie FIG. Zbiórka potrwa do 8 stycznia 2016 roku. Warto dodać, że w przeciwieństwie do Kickstartera ta usługa pozwala graczom inwestować w gry, aby potem brać udział w podziale ewentualnych zysków. Można także wesprzeć projekt w tradycyjny sposób, w zamian za różnorodne gadżety.

Opracowanie pierwszej części Psychonauts zajęło studiu pięć lat i pochłonęło ponad dziesięć milionów dolarów. Autorzy nie ukrywają, że 3,3 mln dolarów, jakie chcą uzyskać ze zbiórki, nie wystarczy na wyprodukowanie kontynuacji. Dlatego zamierzają drugie tyle dorzucić ze swoich własnych środków, a resztę dołożą inwestorzy. Twórcy są także przekonani, że prace pójdą im tym razem szybciej, gdyż mają więcej doświadczenia niż piętnaście lat temu i jasno wyklarowaną wizję tego, czym powinno być Psychonauts 2.

Głównym bohaterem Psychonauts 2 będzie ponownie młody telepata imieniem Razputin (dla przyjaciół Raz). Po wydarzeniach z poprzedniej części zyskał on uznanie tytułowej organizacji skupiającej ludzi o talentach parapsychicznych i został zaproszony do jej centrali. Na miejscu odkryje jednak, że grupa znajduje się w poważnych tarapatach i to na jego barki spadnie obowiązek jej uratowania.

W grze większość czasu spędzimy eksplorując wnętrza ludzkich umysłów. Siedziba organizacji Psychonauts pełnić będzie rolę bazy, do której powrócimy pomiędzy kolejnymi misjami. W trakcie zabawy Raz ma powoli gromadzić nowe umiejętności parapsychiczne i rozwijać te już posiadane, co pozwoli mu poradzić sobie z wcześniej niemożliwymi do pokonania wyzwaniami.

Akcję tradycyjnie obserwować będziemy z kamery umieszczonej za plecami bohatera. Mapy mają być dużych rozmiarów i zostaną gęsto zapełnione przedmiotami do zebrania oraz sekretami do odkrycia. Gra postawi na aspekty zręcznościowe, ale nie zabraknie także licznych, pomysłowych zagadek.

  1. Psychonauts 2 – strona zbiórki na FIG