Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2015, 08:13

autor: Góral

Konami nie pozwoliło Kojimie przyjechać na The Game Awards 2015

Podczas tegorocznej gali The Game Awards 2015 gra Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zdobyła dwa wyróżnienia i była nominowana w kilku kategoriach, jednak jej główny twórca, Hideo Kojima, nie mógł odebrać nagród, gdyż firma Konami zabroniła mu przyjazdu.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zdobyło dwa wyróżnienia na The Game Awards 2015, ale Kojima nie mógł odebrać nagród osobiście. - Konami nie pozwoliło Kojimie przyjechać na The Game Awards 2015 - wiadomość - 2015-12-04
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zdobyło dwa wyróżnienia na The Game Awards 2015, ale Kojima nie mógł odebrać nagród osobiście.

Od dobrych kilku miesięcy wiemy, że Hideo Kojima nie dogaduje się ze swoim wieloletnim pracodawcą, firmą Konami. Szczegółów sprawy nie znamy, ale ponoć słynny twórca gier wideo związany jest kontraktem do końca bieżącego roku, choć jego zespół Kojima Productions został już rozwiązany. Tak czy siak, to jeszcze nie koniec doniesień w tej sprawie. Okazało się, że Konami nie pozwoliło Kojimie wystąpić na gali The Game Awards 2015, przy której współpracował jako jeden z członków rady doradczej, i odebrać nagród dla jego ostatniej gry, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain nominowanej w kilku kategoriach i wyróżnionej w dwóch z nich (Najlepsza gra akcji i Najlepsza ścieżka dźwiękowa). Geoff Keighley, producent wydarzenia, ujawnił, że:

„Pan Kojima bardzo chciał być z nami dziś wieczorem, ale niestety niedawno został poinformowany przez prawnika reprezentującego firmę Konami, że nie będzie mógł się udać na galę, by odebrać jakiekolwiek nagrody (…) Jest związany umową i dla mnie jest to nie do pomyślenia, że taki artysta nie mógł przyjechać, by świętować razem ze swoimi kolegami z zespołu”.

Krótko pisząc, Konami znowu zaliczyło małą wpadkę, po raz n-ty w tym roku podpadając fanom. Przypominam bowiem, że kilka miesięcy temu głośno było o niezbyt dogodnych warunkach pracy w japońskiej firmie, wcześniej anulowano świetnie zapowiadające się Silent Hills, pojawiły się informacje o porzuceniu przez wydawcę wysokobudżetowych tytułów, a w PC-towej wersji Metal Gear Solid V: The Phantom Pain na płycie zamiast gry znajduje się sam klient Steama. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku Konami dojdzie do ładu ze wszystkimi problemami.