Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2015, 13:29

autor: Góral

Dark Souls III ukaże się w marcu 2016 roku

Studio From Software zdradziło datę premiery Dark Souls III. Tytuł ukaże się 24 marca 2016 roku, a w dniach 16-18 października bieżącego roku doczeka się beta testów na konsoli PlayStation 4. Niestety, obecnie terminy te dotyczą tylko rynku japońskiego.

Dark Souls III ukaże się w marcu 2016 roku, a w październiku odbędą się beta testy - ilustracja #1

Poznaliśmy datę premiery Dark Souls III, które ukaże się 24 marca 2016 roku. Niestety termin dotyczy tylko rynku japońskiego i tylko wersji na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, ale daje nam to pewne pojęcie, kiedy mniej więcej możemy się spodziewać gry u nas, gdyż ewentualne opóźnienie nie powinno być wielkie. Pierwsze Dark Souls zadebiutowało bowiem w Europie nieco ponad dwa tygodnie po premierze w Japonii, a druga część najpierw ukazała się w USA, by kilka dni później dotrzeć na Stary Kontynent. Co ciekawe, początkowy nakład pudełkowy „trójki” zawierać będzie nie tylko samą grę, ale także mapę świata. Ponadto w dniach 16 – 18 października odbędą się sieciowe beta testy produkcji, ale tylko na konsoli PlayStation 4. Obecnie nie wiadomo, czy będą w nich uczestniczyć gracze spoza Japonii.

Do pudełkowych wydań Dark Souls III dodawana będzie mapa świata. - Dark Souls III ukaże się w marcu 2016 roku, a w październiku odbędą się beta testy - wiadomość - 2015-09-12
Do pudełkowych wydań Dark Souls III dodawana będzie mapa świata.
Dark Souls III w skrócie:
  • Gatunek: RPG akcji
  • Deweloper: From Software
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 24 marca 2016 roku (Japonia)

Trzecia część Dark Souls jest pierwszą tworzoną od początku z myślą o najnowszych konsolach i komputerach PC. W związku z tym możemy liczyć przede wszystkim na ładniejszą oprawę graficzną, ale to dopiero początek zmian. Z informacji, które obiegły sieć podczas targów gamescom wynika, że rozgrywka ma być szybsza niż w poprzednich odsłonach serii, ale też nie będzie to to samo, co widzieliśmy w niedawnym Bloodborne. W grze pojawią się również nowe możliwości toczenia starć oraz potężni bossowie, którzy oczywiście dadzą nam ostro popalić.

Więcej informacji na temat Dark Souls III znajdziecie w naszych zapowiedziach oraz na poniższym materiale wideo, na którym Hed opowiada o swoich wrażeniach z pokazu gry.

Seria Dark Souls to cykl gier RPG akcji tworzony przez studio From Software. W kolejnych odsłonach trafiamy do fantastycznej i mrocznej krainy, w której czeka na nas mnóstwo niebezpieczeństw. Marka zasłynęła wciągającym gameplayem, ciekawą, ale ukrytą w świecie gry historią oraz wysokim poziomem trudności. Pierwsze dwie części sprzedały się w ponad 8 mln egzemplarzy.