Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2015, 14:35

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Far Cry Primal z trzema edycjami specjalnymi. Wersja PC wyjdzie 1 marca

Firma Ubisoft zaprezentowała trzy edycje specjalne gry Far Cry Primal – kolekcjonerską oraz deluxe w wariantach pudełkowym i cyfrowym. Przy okazji zdradzono datę premiery wersji pecetowej tytułu - nie zostanie ona znacząco opóźniona względem wydań konsolowych i zadebiutuje już 1 marca 2016 roku.

Far Cry Primal - edycja kolekcjonerska

Dzisiaj w nocy Ubisoft zaprezentował dwa nowe materiały z gry Far Cry Primal – pokazany w czasie imprezy The Game Awards zwiastun oraz dziewięciominutowy gameplay. Kilka godzin później przedstawiciele firmy ujawnili, że tytuł doczeka się trzech wydań specjalnych – deluxe w wersji pudełkowej i cyfrowej oraz edycji kolekcjonerskiej. Najbogatszą będzie ta ostatnia – w jej skład wejdzie (oprócz rzecz jasna płyty z samą produkcją) steelbook, mapa krainy Oros, słowniczek używanego przez jej mieszkańców języka Wenja, soundtrack oraz kody na dodatkową zawartość cyfrową (m.in. trzy misje zapewniające około 45 minut bonusowej zabawy i uzbrojenie dla głównego bohatera). Zestaw zostanie zapakowany w pudełko z czaszką tygrysa szablozębnego, która służyć ma za mechanizm otwierający.

Jednocześnie przedstawiciele Ubisoftu ujawnili, że Far Cry Primal w wersji PC się spóźni. Podczas gdy wydanie konsolowe ukaże się zgodnie z planem, a więc 25 lutego przyszłego roku, o tyle na komputerowe trzeba będzie poczekać tydzień dłużej – do 1 marca. Nie jest to oczywiście jakąś dużą niespodzianką, biorąc pod uwagę, że firma dotychczas opóźniała premiery pecetowych edycji swoich dużych tytułów. Na przykład „blaszakowy” Assassin’s Creed: Syndicate zaliczył blisko miesięczny poślizg względem swoich odpowiedników z XONE i PS4. Można więc stwierdzić, że w przypadku kolejnej odsłony Far Cry’a nie jest jeszcze tak źle.

Poniżej znajdziecie pełen skład wszystkich ujawnionych edycji specjalnych gry Far Cry Primal.

Skład cyfrowej edycji Deluxe

 • gra;
 • Legenda mamuta – zestaw trzech misji, w których można wcielić się w mamuta, największe zwierzę żyjące w krainie Oros;
 • Krwawe szasti – zakrwawiona maczuga z kości i zębów, która jest niezniszczalna i nie może ulec spaleniu;
 • 4 paczki wzmacniające gwarantujące wcześniejszy dostęp do surowców i opcji personalizacji postaci – pakiet tygrysa szablozębnego, sowy, mamuta i bomb.

Skład pudełkowej edycji Deluxe

 1. zawartość cyfrowej edycji Deluxe – gra, zestaw trzech misji, maczuga i 4 paczki wzmacniające;
 2. steelbook;
 3. mapa krainy Oros;
 4. ścieżka dźwiękowa.

Skład edycji kolekcjonerskiej

 1. zawartość cyfrowej i pudełkowej edycji deluxe – gra, zestaw trzech misji, maczuga, 4 paczki wzmacniające, steelbook, mapa krainy Oros, ścieżka dźwiękowa;
 2. pudełko kolekcjonerskie z czaszką tygrysa szablozębnego służącą jako otwarcie;
 3. słownik języka Wenja zawierający słowa i zdania używane przez mieszkańców krainy Oros.

Far Cry Primal to kolejna odsłona rozwijanego przez firmę Ubisoft cyklu, która w znacznym stopniu odbiega od tego, co znamy z poprzednich części. Tym razem postanowiono przenieść akcję do ery kamienia łupanego, co w oczywisty sposób wpłynęło na mechanizmy rozgrywki. W czasach prehistorycznych nie było pistoletów, tak więc zabawa koncentrować się będzie wyłącznie na posługiwaniu się bronią białą.