Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2015, 05:39

autor: Maciej "Maiman" Żulpo

Far Cry Primal – gameplay z The Game Awards 2015 [news zaktualizowany]

Podczas imprezy The Game Awards 2015 został zaprezentowany trwający 2 minuty zwiastun i 9-minutowy gameplay z Far Cry Primal. Materiały przedstawiają różne elementy rozgrywki i zarysowują dokładniej fabułę gry.

Ubisoft udostępnił dziewięciominutowy gameplay prezentujący oswajanie zwierząt, polowanie, system ulepszeń, część mapy i sposób jej przemierzania. Zapis z rozgrywki (w języku polskim) możecie obejrzeć poniżej.

Fragment skupia się na eksploracji świata i związanymi z nią atrakcjami. Na pierwszy rzut oka Far Cry Primal pod względem mechaniki zdaje się nie różnić zbytnio od swoich strzelankowych poprzedniczek. Podobne pozostają też kwestie odkrywania mapy (teraz funkcję wież radiowych pełnią ogniska, a zamiast helikoptera do przeczesywania terenu z powietrza używa się… sowy) i przejmowania obozów wroga. Zauważalny nacisk położono jednak na wzajemne relacje bohatera i zwierząt. Odpowiednie wykorzystanie zdolności lokalnej fauny zdaje się przynosić znaczące korzyści strategiczne, choć i bez nich w starciach bezpośrednich Takkar radzi sobie nie najgorzej. Funkcję broni dystansowej pełni zarówno łuk, jak i włócznie czy prehistoryczne odpowiedniki granatów, którymi miotać można chociażby z grzbietu mamuta. Brzmi znajomo? O tym, jak wiele ambicji Ubisoft rzeczywiście włożył w tworzenie Primala, dowiemy się po premierze.

News oryginalny

Far Cry Primal w skrócie:
  • nowa odsłona sandboksowego FPS-a;
  • akcja osadzona w czasach prehistorycznych;
  • broń palną zastąpią włócznie, łuki i pułapki;
  • zapowiadana premiera: 23 lutego 2016 r. (na konsolach nowej generacji); 1 marca 2016 r. (na komputerach PC).

Polowanie na mamuty, headshoty wymierzane z łuku i bratanie się z dziką zwierzyną – to część atrakcji, jakie zaoferować ma Far Cry Primal. Zwiastun najnowszej produkcji studia Ubisoft Montreal zaprezentowany został w trakcie The Game Awards 2015. Materiał przedstawia między innymi mechanikę rozgrywki – zobaczyć możemy strzelanie z łuku, planowanie zasadzki na mamuty czy przyzywanie dzikich zwierząt, które pomagają głównemu bohaterowi w walce. Ponadto twórcy pochwalili się oprawą graficzną swojej najnowszej produkcji – wszystko wskazuje na to, że w Primalu przemierzymy zróżnicowane, rozległe, zapierające dech w piersiach tereny oferujące wiele możliwości rozprawiania się z przeciwnikami. Dowiedzieliśmy się też nieco więcej na temat protagonisty, Takkara, który – jak się okazuje – naznaczony został na władcę prehistorycznej fauny, która nie stanowi dla niego większego zagrożenia.

Polowanie na mamuty może okazać się jedną z większych atrakcji Far Cry Primal. - Far Cry Primal – dwa nowe gameplaye z The Game Awards 2015 [news zaktualizowany] - wiadomość - 2015-12-04
Polowanie na mamuty może okazać się jedną z większych atrakcji Far Cry Primal.

Akcja Far Cry Primal osadzona została w czasach prehistorycznych, ok. 10 tysięcy lat przed Chrystusem. Taki zabieg pozwolił na zmianę charakteru rozgrywki. Far Cry z pierwszoosobowej strzelaniny stał się pierwszoosobową grą akcji oferującą m.in. znacznie rozbudowaną względem poprzedniczek możliwość craftingu. Jak informowaliśmy w naszej zapowiedzi, gracz ma ponadto otrzymać możliwość tworzenia swojej osady i rozwijania jej, by dokonać „podboju Oros”.

Poza tym zarówno o zawiłościach fabularnych, jak i szczegółach związanych z mechaniką rozgrywki nie wiadomo zbyt wiele. Twórcy – po tak hucznej zapowiedzi – prawdopodobnie podzielą się z nami nowymi informacjami już niebawem. Na razie potwierdzono tylko datę premiery – nastąpi ona w przyszłym roku, 23 lutego na konsolach nowej generacji i 1 marca na komputerach PC.