Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDPS4X360iOSPCXONE
Okładka Goat Simulator: GoatZ (AND)

Goat Simulator: GoatZ

Drugi duży dodatek do gry Goat Simulator – zwariowanej zręcznościówki z kozą w roli głównej, będącą parodią fali różnego rodzaju wirtualnych symulatorów.

To jest dodatek do gry Goat Simulator.

Zręcznościowe | TPP | zombie | sandbox | humorystyczne | survival | indie | zwierzęta

Okładka Goat Simulator: GoatZ (AND)

data premiery gry:

6maj2015

iOS AND

7maj2015

PC

1cze2016

XONE

5cze2016

X360

8cze2016

PS4

GoatZ to drugi duży dodatek do gry Goat Simulator – zręcznościówki z kozą w roli głównej, parodiującej zalewające rynek symulatory i wydanej na PC w kwietniu 2014 roku. Tym razem twórcy obiektem kpin uczynili sandboksowe gry survivalowe w realiach apokalipsy zombie – zwłaszcza te, których produkcja przeciągała się w ramach programu Steam Early Access (z DayZ na czele). W odróżnieniu od pierwszego dodatku – Goat MMO SimulatorGoatZ zostało udostępnione odpłatnie. Tak jak „podstawka”, omawiane rozszerzenie jest dziełem niezależnego Coffee Stain Studios. Do działania wymaga ono posiadania oryginalnego Goat Simulator.

Największą atrakcją rozszerzenia jest nowy, stosunkowo rozległy obszar do zwiedzania. Reprezentuje on krajobrazy typowe dla realiów apokalipsy zombie, choć od światów „konkurencyjnych” tytułów różni się nagromadzeniem żartów i easter eggów w prawie każdym zakątku mapy. Rzecz jasna nie brakuje tu także samych zombie, które wykazują dość agresywną postawę wobec bohatera - dlatego też sterowana przez nas koza może posługiwać się kilkoma rodzajami broni. By je zdobyć, trzeba posłużyć się prostym mechanizmem tworzenia przedmiotów (tzw. craftingu), parodiującym rozwiązania z poważnych gier typu survival.

Innym humorystycznym elementem jest system potrzeb protagonisty – aby nie umrzeć, co pięć minut musimy wrzucić coś na ząb. Jak wyjaśnili twórcy, „trzeba to robić, bo Dean Hall [twórca DayZ] i Garry Newman [twórca Rust] powiedzieli, że tak ma być”. Jednak cechą najsilniej wskazującą na żartobliwy charakter omawianej gry są... błędy. Podobnie jak w przypadku produkcji wyśmiewanych przez Coffee Stain Studios – w momencie powstania GoatZ dostępnych od długiego czasu w ledwie grywalnych wczesnych wersjach w usłudze Steam Early Access – deweloper postanowił naszpikować dodatek do Goat Simulatora w wersji PC gliczami i bugami, by następnie zapowiedzieć, że nie ma zamiaru ich naprawiać (chyba że byłyby to poważne problemy uniemożliwiające jakąkolwiek zabawę).

Aby zabawa w GoatZ nie sprowadzała się do bezcelowego biegania po udostępnionym obszarze, twórcy wprowadzili do odblokowywania liczne bonusy w postaci alternatywnych kóz, wyróżniających się posiadaniem wyjątkowych mocy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Goat Simulator: GoatZ

12+

Wymagania sprzętowe Goat Simulator: GoatZ

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 7900 GTX/Radeon X1900 XT lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 7600 GT/Radeon X1800 XL lub lepsza, 2 GB HDD, Windows Vista

GoatZ – nowy „survivalowy” dodatek dla Symulatora kozy zadebiutuje w tym tygodniu
GoatZ – nowy „survivalowy” dodatek dla Symulatora kozy zadebiutuje w tym tygodniu

wiadomość5 maja 2015

Twórcy popularnej humorystycznej gry Symulator kozy zapowiedzieli na 7 maja premierę nowego płatnego dodatku, który zatytułowany został GoatZ. W DLC deweloperzy wyśmiewają się z modelu rozgrywki oraz schematów, które możemy znaleźć w niezliczonych survivalowych produkcjach z nieumarłymi, takich jak np. DayZ.

PC
iOS
AND
XONE
PS4
X360