Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2015, 19:10

autor: Ender

GoatZ – nowy „survivalowy” dodatek dla Symulatora kozy zadebiutuje w tym tygodniu

Twórcy popularnej humorystycznej gry Symulator kozy zapowiedzieli na 7 maja premierę nowego płatnego dodatku, który zatytułowany został GoatZ. W DLC deweloperzy wyśmiewają się z modelu rozgrywki oraz schematów, które możemy znaleźć w niezliczonych survivalowych produkcjach z nieumarłymi, takich jak np. DayZ.

Symulator kozy doczeka się drugiego dodatku, który na swój satyryczny celownik wziął kolejny popularny gatunek gier komputerowych. Po rozszerzeniu parodiującym MMORPG, które ukazało się w ubiegłym roku, twórcy zapowiedzieli GoatZ. Nowe DLC wyśmiewa się z niezliczonych survivalowych gier z zombie w roli głównej (z DayZ na czele), które w ostatnim czasie zalały pecetowy rynek. W przeciwieństwie do poprzedniego dodatku, GoatZ jest płatne, a jego sugerowana cena wyniesie 4.99 dolara (ok. 18 zł). Premiera w serwisie Steam zaplanowana została na 7 maja. Tytuł jako osobna aplikacja trafi także na urządzenia mobilne korzystające z systemów iOS i Android.

GoatZ jest żartobliwie określane przez twórców jako „jedyna survivalowa gra z zombie na Steamie, która nie jest dostępna w programie wczesnego dostępu” (co ciekawe, samo stwierdzenie nie jest specjalnie dalekie od prawdy). Podobnie jak w podstawce, gracze kontrolują kozę, która tym razem jest jednak uzbrojona w jedną z kilkunastu dostępnych broni i walczy z nieporadnymi zombie. W trakcie przygody przemierzać będziemy zupełnie nową mapę oraz skorzystamy z systemu craftingu, który jak wiemy, jest obowiązkowy w produkcjach z gatunku. Twórcy obiecują równocześnie masę bugów i błędów, mających uczynić rozgrywkę jeszcze bardziej nieprzewidywalną.

Produkcja ma wyśmiewać się ze schematów i rozwiązań, które możemy znaleźć w wielu grach survivalowych - GoatZ – nowy „survivalowy” dodatek dla Symulatora kozy zadebiutuje w tym tygodniu - wiadomość - 2015-05-05
Produkcja ma wyśmiewać się ze schematów i rozwiązań, które możemy znaleźć w wielu grach survivalowych

Przypomnijmy, że Symulator kozy to sanboksowa gra zręcznościowa autorstwa studia Coffee Stain, w której wcielamy się w kozę i siejemy spustoszenie na pełnej sekretów i niespodzianek mapie, wykonując przy tym szereg różnorodnych zadań. Produkcja była początkowo żartem, który ostatecznie przeistoczył się w pełnoprawny projekt. Premiera tytułu na PC miała miejsce 1 kwietnia 2014 roku. Nieco później gra trafiła na platformy mobilne (iOS i Android), a w ubiegłym miesiącu zadebiutowała również na konsolach Xbox 360 i Xbox One. Dzięki obecności w programach popularnych youtuberów i w sieciach społecznościowych produkcja stał się szybko sukcesem. Krytycy Symulatora kozy wytykali mu płytkość oraz miałkość rozgrywki, która nudzi się po kilkunastu minutach zabawy i nie jest warta swojej ceny.

  1. Oficjalna strona gry Symulator kozy
  2. Recenzja gry Symulator kozy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.