Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2015, 10:38

Goat Simulator trafi w kwietniu na Xboksa One oraz Xboksa 360

Firma Microsoft poinformowała, że w kwietniu na konsolach Xbox One oraz Xbox 360 pojawi się Goat Simulator - wydany w ubiegłym roku prześmiewczy sandbox o byciu kozą. Konwersją zajmie się studio Double Eleven.

Biorąc pod uwagę niezwykły sukces prostego i przepełnionego zabawnymi błędami Goat Simulator, powinniśmy się tego spodziewać: grą autorstwa studia Coffee Stain już za niedługo będą mogli się cieszyć także posiadacze innych platform. Firma Microsoft poinformowała, że symulator kozy trafi w przyszłym miesiącu na Xboksa One oraz Xboksa 360, prezentując przy okazji krótki, promocyjny filmik.

Gigant z Redmond plany przeniesienia na swe konsole tej popularnej, prześmiewczej produkcji ujawnił jeszcze podczas zeszłorocznego Gamescomu, jednak dopiero teraz poznaliśmy więcej szczegółów. Deweloperem konwersji jest studio Double Eleven, które zajmowało się wcześniej przenoszeniem LittleBigPlanet na PlayStation Vita oraz Limbo na PSV oraz Xboksa One. Zespół zapewnia, że wersja na platformy Microsoftu nie będzie się mocno różnić od pierwowzoru: „Blisko współpracowaliśmy z Coffee Stain, aby wiernie odwzorować Goat Simulator”. Nie znamy jeszcze ceny konsolowego wydania ani dokładnej daty premiery, niewykluczone jednak, że kozy o nienaturalnie długich językach i morderczych zapędach zaczną siać zniszczenie na Xboksie 360 i Xboksie One już 1 kwietnia – w pierwszą rocznicę wydania gry na PC.

Goat Simulator trafi w kwietniu na Xboksa One oraz Xboksa 360 - ilustracja #1

Goat Simulator to sandbox autorstwa studia Coffee Stain, w którym gracze wcielają się w kozę i sieją zniszczenie na dużym, otwartym obszarze, zdobywając przy tym punkty i wykonując szereg różnorodnych zadań. Produkcja, która początkowo została zaprezentowana w formie żartu, szybko stała się dostatecznie popularna, by przeistoczyć się w rzeczywisty projekt. Reklamowany przez twórców jako „najgłupsza gra w historii” tytuł trafił na PC 1 kwietnia 2014 roku poprzez platformę Steam, a wkrótce doczekał się także wersji na systemy mobilne iOS i Android. Goat Simulator zostało przyjęte z mieszanymi uczuciami, jako że część graczy oraz recenzentów podkreślała, że dzieło Coffee Stain lepiej sprawdza się jako niewinny dowcip, niż jako pełnoprawna produkcja.

Posiadacze Xboksa One oraz Xboksa 360 już w przyszłym miesiącu będą mogli się nacieszyć specyficznym humorem, umowną fizyką oraz toną zabawnych błędów. - Goat Simulator trafi w kwietniu na Xboksa One oraz Xboksa 360 - wiadomość - 2015-03-14
Posiadacze Xboksa One oraz Xboksa 360 już w przyszłym miesiącu będą mogli się nacieszyć specyficznym humorem, umowną fizyką oraz toną zabawnych błędów.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Goat Simulator
  2. Recenzja gry Goat Simulator – dobry żart i beznadziejnie głupia gra