Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2015, 12:18

autor: Arantasar

Titanfall – darmowy dostęp do DLC nie będzie ograniczony czasowo

Studio Electronic Arts ogłosiło, że wprowadzony z okazji pierwszej rocznicy wydania gry Titanfall darmowy dostęp do wszystkich dodatków DLC do tego tytułu nie będzie ograniczony czasowo.

Darmowy dostęp do dodatków do gry Titanfall nie będzie ograniczony czasowo. - Titanfall – darmowy dostęp do DLC nie będzie ograniczony czasowo - wiadomość - 2015-03-14
Darmowy dostęp do dodatków do gry Titanfall nie będzie ograniczony czasowo.

W połowie tygodnia informowaliśmy o tym, że twórcy gry Titanfall zdecydowali się na darmowe udostępnienie wszystkich wydanych do tej pory rozszerzeń do tytułu. Miły gest wynikał z rocznicy wydania tej pierwszoosobowej strzelanki sieciowej. W pierwszej kolejności możliwość pobierania dodatkowej zawartości otrzymali właściciele konsol Xbox One i Xbox 360, co wywołało drobne poruszenie w środowisku graczy, jednak już po kilku godzinach promocja została rozszerzona także na posiadaczy komputerów osobistych. Pojawiło się jednak pytanie o ramy czasowe darmowego dostępu do dodatków. Część zainteresowanych dopytywała czy rozszerzenia będzie można pobierać bez opłat już zawsze czy też w którymś momencie przewidziane jest zakończenie akcji. W związku z tym, przedstawiciel firmy Electronic Arts w rozmowie z serwisem Eurogamer podkreślił, że oferta nie ma ograniczeń czasowych. Innymi słowy, rozszerzenia do gry Titanfall będą darmowe już na zawsze.

Jak dotąd wydano trzy dodatki do gry TitanfallExpedition, Frontier's Edge i IMC Rising. Każdy z nich zawiera po kilka premierowych map. Cenę każdego z rozszerzeń ustalono na 29,90 zł, nieco taniej można było je nabyć w ramach przepustki sezonowej, która kosztowała 79 zł. Twórcy nie planują dalszych DLC i pracują obecnie nad kontynuacją tytułu. Warto podkreślić, że prezes studia Respawn i głowa zespołu deweloperskiego, Vince Zampella, w wywiadzie udzielonemu serwisowi IGN stwierdził, że bardzo podoba mu się pomysł udostępniania dodatkowych map za darmo (podobnie jak zrobiło to studio Turtle Rock w przypadku gry Evolve) i że zamierza wykorzystać tę ideę w swoich przyszłych produkcjach. Istnieją zatem duże szanse, że kontynuacja gry Titanfall będzie otrzymywała darmowe rozszerzenia.

Titanfall to sieciowa pierwszoosobowa strzelanka utrzymana w klimacie science fiction, której akcja rozgrywa się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Podczas rozgrywki gracze wcielają się w żołnierzy, którzy mogą przejąć kontrolę nad ośmiometrowymi mechami, zwanymi Tytanami.