Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2015, 13:50

LEGO The Hobbit - nie powstanie DLC z Bitwą Pięciu Armii

Firma Warner Bros. zapowiedziała dziś, że nie powstanie DLC do LEGO The Hobbit. Dodatek, mający zawierać wydarzenia z ostatniej części filmowej trylogii, był wyczekiwany przez fanów gry, jednak od dłuższego czasu nie było na jego temat żadnych informacji.

Jeżeli czekaliście na możliwość wzięcia udziału w osławionej Bitwie Pięciu Armii w grze LEGO The Hobbit, wygląda na to, że się rozczarujecie. Firma Warner Bros. w oświadczeniu dla serwisu Eurogamer zapowiedziała, że nie ma w planach wydania DLC, będącego klockową ekranizacją ostatniej części filmowej trylogii Hobbit.

LEGO The Hobbit nie było najlepszą pozycją w portfolio studia Traveller's Tales – może to właśnie zadecydowało o braku oczekiwanego DLC. - LEGO The Hobbit - nie powstanie DLC z Bitwą Pięciu Armii - wiadomość - 2015-03-16
LEGO The Hobbit nie było najlepszą pozycją w portfolio studia Traveller's Tales – może to właśnie zadecydowało o braku oczekiwanego DLC.

Produkcja studia Traveller's Tales trafiła do graczy w kwietniu ubiegłego roku i pozwoliła na rozegranie misji, bazujących na wydarzeniach z pierwszych dwóch filmów. Całość kończyła się z kolei informacją, że przygoda Bilba w zbudowanym z klocków Śródziemiu jeszcze będzie kontynuowana. Wszystko jednak wskazuje na to, że tak się nie stanie – średnio entuzjastyczne przyjęcie pozbawionej innowacji kolejnej części serii (średnia ocen w serwisie Metacritic to 72/100) najwidoczniej skłoniło Warner Bros. do porzucenia planów wydania płatnego dodatku, zawierającego w sobie misje z filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii. To z pewnością rozczarowująca informacja dla fanów gier z LEGO, ale na pocieszenie możemy przypomnieć, że jeszcze w tym roku na sklepowe półki trafią dwie następne produkcje od Traveller's Tales: LEGO Jurassic World oraz LEGO Marvel's Avengers.

  1. Oficjalna strona internetowa gry LEGO The Hobbit
  2. Recenzja gry LEGO The Hobbit – wyraźnie słabszej od Władcy Pierścieni