Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2015, 09:34

autor: Renox

Titanfall 2 powstaje i zostanie wydany nie tylko na Xbox One i PC

Dyrektor finansowy firmy Electronic Arts, Blake Jorgensen, ujawnił podczas wczorajszej konferencji dotyczącej Internetu, mediów oraz technologii, że sequel zeszłorocznego Titanfall najprawdopodobniej będzie czymś większym, a co za tym idzie - być może ukaże się także na konsoli PlayStation 4. Co więcej, zapewnił, że EA wciąż kontynuuje swoją strategię wydawania co roku co najmniej jednej produkcji z gatunku pierwszoosobowych strzelanek.

Sequel Titanfall pojawi się najpewniej także na PS4. - Sequel Titanfall pojawi się też na PlayStation 4? - wiadomość - 2015-02-10
Sequel Titanfall pojawi się najpewniej także na PS4.

W maju ubiegłego roku informowaliśmy Was, że sprzedaż gry Titanfall usatysfakcjonowała firmę Electronic Arts, dlatego też zdecydowała się ona przedłużyć umowę z producentami – studiem Respawn Entertainment. Natomiast w grudniu dyrektor generalny zespołu deweloperskiego ogłosił, że sequel wspomnianej produkcji nie będzie tytułem ekskluzywnym. Głos w tej sprawie zabrał przedstawiciel EA, Blake Jorgensen, który ujawnił podczas poniedziałkowej konferencji dotyczącej Internetu, mediów oraz technologii, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnej gry w uniwersum Titanfall. Okazuje się, że ta niezapowiedziana jeszcze produkcja najprawdopodobniej będzie nieco większym tytułem niż poprzednik i być może ukaże się również na konsolach PlayStation 4. Warto bowiem przypomnieć, że zeszłoroczny hit „Elekroników” dostępny jest wyłącznie na PC oraz na konsolach Microsoftu.

Co więcej, Jorgensen podczas wspomnianego spotkania napomknął również o długofalowej polityce Electronic Arts w kontekście pierwszoosobowych strzelanek. Wygląda na to, że wydawca wciąż chce dostarczać graczom każdego roku co najmniej jednego FPS-a. Jak przyznał dyrektor finansowy EA, w tym roku spodziewać możemy się Battlefield Hardline oraz Star Wars: Battlefront. W przyszłym – kolejnej odsłony serii Battlefield (jakkkolwiek byłaby ona nazwana) i być może również Titanfall 2.

Ze wszystkich powyższych i dotychczasowych informacji wysiągnąć można następujące wnioski. Titanfall okazał się, mimo zupełnie nowego uniwersum, bardzo udanym tytułem (czy to pod względem sprzedaży czy ocen), który najprawdopodobniej nadal będzie intensywnie eksploatowany. Sequel jest już niemal pewny, a osoby posiadające konsolę PlayStation 4 mogą zacierać ręce, ponieważ „dwójka” najpewniej trafi również na najnowszą platformę Sony. Ponadto Electronic Arts, kontynuując swoją tradycję, ma w planach regularnie dostarczać graczom wysokobudżetowe FPS-y. Cóż, musicie przyznać, że przez kolejne lata będzie się działo.