Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2015, 09:44

autor: Luc

Shadow Realms oficjalnie anulowane. BioWare skupia się na grze o Star Wars

BioWare zdecydowało się całkowicie porzucić swój ostatni projekt – sieciowe RPG znane jako Shadow Realms. Deweloperzy pracujący do tej pory nad tytułem zostali przeniesieni do zespołów odpowiedzialnych m.in. za Mass Effect czy Star Wars: The Old Republic.

Shadow Realms miało skupiać się na misjach fabularnych. - Shadow Realms oficjalnie anulowane. BioWare skupia się na grze o Star Wars - wiadomość - 2015-02-10
Shadow Realms miało skupiać się na misjach fabularnych.

Krążące w ostatnim czasie plotki o ogromnych problemach Shadow Realms okazały się prawdą. Pomimo wcześniejszych zmian w koncepcji tytułu i licznych starań twórców, aby podtrzymać projekt przy życiu, włodarze BioWare zdecydowali o całkowitym zakończeniu prac. Jeff Hickman, prezes oddziału w Austin odpowiedzialnego za tę produkcję, wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował o porzuceniu Shadow Realms na rzecz innych projektów. Pośród tytułów, do których deweloperzy zostali oddelegowani, wymienił m.in. Dragon Age: Inqusition, kolejne Mass Effect oraz kilka nowych, wciąż nieujawnionych marek.

Projektem nad którym BioWare pracuje obecnie najciężej jest ulepszanie Star Wars: The Old Republic. - Shadow Realms oficjalnie anulowane. BioWare skupia się na grze o Star Wars - wiadomość - 2015-02-10
Projektem nad którym BioWare pracuje obecnie najciężej jest ulepszanie Star Wars: The Old Republic.

Jednocześnie poinformowano o tym, że w centrum zainteresowań BioWare znajduje się obecnie Star Wars: The Old Republic – MMORPG osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tytuł od momentu premiery przeszedł liczne modyfikacje, z zaimplementowaniem modelu free-to-play włącznie. Jak się okazało, wszystkie zmiany wyszły mu na dobre. Hickins w swoim oświadczeniu zaznaczył, że nadchodzące miesiące dla gry będą niezwykle istotne (m.in. premiera siódmego epizodu filmowej sagi) i firma chce skupić się na jej ulepszaniu i rozszerzaniu. O tym, co konkretnie twórcy szykują dla The Old Republic mamy się dowiedzieć w przeciągu kilku tygodni.

Hickins przeprosił także wszystkich fanów, którzy wyczekiwali Shadow Realms oraz tych, którzy zdążyli się zapisać do wstępnych testów tytułu. Choć nie zdradził żadnych szczegółów, dla osób zaangażowanych BioWare przygotowuje drobną niespodziankę w ramach podziękowań.

TWOIM ZDANIEM

Dobrze, że BioWare wstrzymało Shadow Realms?

Za mało widzieliśmy więc trudno wyrokować.
56,9%
Owszem, ta gra niczym się nie wyróżniała.
37,5%
Myślę, że to błędna decyzja.
5,7%
Zobacz inne ankiety