Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2015, 13:25

autor: Meehow

Czarne chmury nad Shadow Realms, nowym tytułem BioWare

Według nieoficjalnych źródeł, Shadow Realms – sieciówka od BioWare – przechodzi znaczne zmiany w koncepcji. Oprócz samej rozgrywki, mogą one dotyczyć m.in. integracji z platformą Origin czy modelu biznesowego. Mówi się także o możliwym anulowaniu projektu.

Shadow Realms - Shadow Realms przechodzi znaczne zmiany swojej koncepcji? - wiadomość - 2015-01-07
Shadow Realms
Shadow Realms w skrócie:
  • Deweloper: BioWare Austin
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Gatunek: gra akcji z elementami RPG
  • Platformy sprzętowe: PC, XONE (?), PS4 (?)
  • Data premiery: 2017 rok (?)

Jak wynika z doniesień nieoficjalnych źródeł serwisu Kotaku, Shadow Realms – sieciówka od BioWare zapowiedziana podczas ubiegłorocznych targów gamescom – ma przechodzić znaczne zmiany koncepcyjne, co może nawet oznaczać, że prace nad nią zostaną rozpoczęte całkowicie od nowa. Nie jest także wykluczone, że Shadow Realms zostało anulowane. Takie scenariusze potwierdzałaby inna pogłoska o tym, że wewnętrzne serwery Shadow Realms zostały wyłączone (tym samym odkładając zamknięte alfa-testy na nieznany termin w przyszłości), choć na ich miejsce wskoczył inny, niezidentyfikowany projekt. W każdym razie jeśli Shadow Realms ostatecznie ujrzy światło dzienne, to najprawdopodobniej nie będzie to miało miejsca wcześniej niż w 2017 roku, zapewne na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Możliwa jest również rezygnacja z modelu biznesowego free-to-play (którego używanie nigdy tak naprawdę nie był potwierdzonym faktem).

Wśród ewentualnych zmian anonimowe źródła wymieniają także integrację z platformą Origin. Według rzeczonych „wtyczek”, firma Electronic Arts miała w pewnym stopniu naciskać na twórców takich sieciówek, jak na przykład niedawno anulowana MOBA Dawngate. Projekty połączone z Originem miały otrzymywać dodatkowe fundusze, natomiast w przypadku sytuacji odwrotnej, efekt również był dokładnie odwrotny, czyli budżety były ograniczane, co mogło stanowić potencjalną przyczynę ostatecznej porażki deweloperów.

Inną, bardzo znaczącą zmianą może być wyposażenie gry w pełnoprawną kampanię dla jednego gracza. Jeśli to prawda, to nikogo nie powinna dziwić zarówno potencjalna data premiery, jak i ewentualne odejście od „grania za darmo”.

Jaki ostatecznie będzie los Shadow Realms? Nie wiadomo. Electronic Arts nie odniosło się w żaden sposób do rewelacji serwisu Kotaku. Warto mieć na uwadze, że o Shadow Realms od dłuższego czasu było cicho, a samo zainteresowanie tytułem również do powalających nie należy, co odzwierciedlają chociażby oczekiwania naszych czytelników. Końcem sierpnia opisaliśmy nasze wrażenia z gry we wczesną wersję bioware’owej sieciówki. Warto także zapoznać się z newsem, który opublikowaliśmy przy okazji zapowiedzi gry. Zawiera on wiele podstawowych informacji na temat Shadow Realms, których przynajmniej na razie nie możemy uznać za niebyłe.