Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 stycznia 2015, 16:25

autor: Jiker

Tales of Maj'Eyal – RPG typu roguelike trafi z PC na Androida

Nicolas Casalini pracuje nad przeniesieniem gry roguelike Tales of Maj'Eyal na smartfony i tablety z systemem Android. Póki co, nie znamy terminu premiery gry – twórca modyfikuje interfejs i zajmuje się optymalizacją.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Tales of Maj'Eyal – potężna, pecetowa gra cRPG typu roguelike z 2012 roku – doczeka się konwersji na smartfony i tablety z systemem Android. Wskazuje na to najnowszy blogowy wpis twórcy produkcji, Nicolasa Casaliniego, opublikowany przed kilkoma dniami na oficjalnej stronie internetowej gry.

Casalini, posługujący się pseudonimem DarkGod, dołączył do swojego krótkiego wpisu dwa zdjęcia, dokumentujące postęp prac. Widać na nich Tales of Maj'Eyal uruchomione na smartfonie działającym pod kontrolą systemu Android. Należy zauważyć, że gra nie jest jeszcze ukończona – przed twórcą ciągle dużo pracy, szczególnie w zakresie dostosowania interfejsu do obsługi za pomocą ekranu dotykowego oraz optymalizacji.

Tales of Maj'Eyal reprezentują nową falę „rogali” (jak zwykło się nazywać gry tego typu). Produkcja posiada w miarę nowoczesny, graficzny interfejs i zapewnia obsługę myszki. Poza tym  znajdziemy tu tradycyjny turowy system walki, kładący duży nacisk na warstwę taktyczną, a także losowo generowane lochy. Dziewięć ras i dwadzieścia pięć klas pozwala na wykreowanie wielu odmiennych bohaterów, dostosowywanych następnie do oczekiwań gracza za sprawą bardzo elastyczneego systemu rozwoju postaci.

W grze nie mogło też zabraknąć nieliniowego wątku fabularnego, kreowanego w dużej mierze przez wybory gracza. Warto na koniec dodać, że Tales of Maj'Eyal zdobywało nagrodę ASCII Dreams Roguelike przez trzy lata z rzędu (2010–2012) i cieszyło się sporym uznaniem mediów oraz graczy. Swego czasu gra w wersji pecetowej została dodana do oferty serwisów Steam oraz GOG.com, gdzie można ją nabyć za kwotę około 25 złotych. Tytuł można też pobrać w wersji darmowej z oficjalnej strony internetowej.