Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDiOS
Okładka Tales of Maj'Eyal (PC)

Tales of Maj'Eyal

Jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku cRPG roguelike. Produkcja pozwala wcielić się w łowcę przygód, reprezentującego jedną z dziewięciu ras i dwudziestu pięciu klas, oraz przemierzać potężny kontynent Maj'Eyal w poszukiwaniu pradawnych artefaktów.

RPG | fantasy | roguelike | klasyczne RPG

Okładka Tales of Maj'Eyal (PC)

data premiery gry:

anulowana

AND iOS

21gru2012

PC

Tales of Maj'Eyal jest obszerną gra cRPG typu roguelike, zaprojektowaną przez niezależnego dewelopera Nicolasa Casaliniego. Produkcja powstała na bazie poprzedniego dzieła wymienionego twórcy, mianowicie Tales of Middle Earth, i udanie rozwija zaserwowane w tamtym tytule rozwiązania oraz funkcję z zakresu mechaniki rozgrywki.

Po zakończeniu wieloletnich bojów z orkami, wyższe rasy zamieszkujące kontynent Maj’Eyal zawarły pokój i stworzyły warunki do godnego bytowania. W krainie ciągle jednak bez trudu można wskazać miejsca pełne mrocznych tajemnic – lasy pełne bandytów, wilgotne lochy opanowane przez nieumarłych, świątynie, w których zniewoleni oddają cześć ohydnym bóstwom oraz krainy objęte najróżniejszymi klątwami. Jakby tego było mało, tu i ówdzie słychać coraz częstsze plotki, jakoby orkowie odbudowywali swoją potęgę i szykowali się do kontrataku.

Gracz wciela się w łowcę przygód, który przemierza kontynent Maj’Eyal w poszukiwaniu pradawnych artefaktów oraz źródeł potężnej mocy. Na jego drodze stają zarówno przyjaźnie nastawieni mieszkańcy, jak i bestie, nieumarli, demony, trolle i giganci, pragnący zrobić z niego krwawą miazgę. Na odkrycie czekają sekrety świata, pozostałości dawnych cywilizacji i skarby poległej rasy Sher’Tul. W odniesieniu sukcesu przeszkadzają mu również mający wielkie ambicje czarnoksiężnicy i smoki, broniące dostępu do wielkich kosztowności.

Tales of Maj'Eyal reprezentuje nową falę „rogali” (jak zwykło się określać w naszym kraju gry cRPG typu roguelike). Produkcja posiada kilka nowoczesnych cech, zbliżających ją do klasycznych roleplayów, w tym graficzny interfejs i obsługę myszki. Pozostałe rozwiązania są już jednak bardzo tradycyjne, jak choćby turowy system walki, kładący duży nacisk na warstwę taktyczną, a także losowo generowane lochy.

Fantastyczny świat gry można przemierzać jako przedstawiciel jednej z dziewięciu ras, a dwadzieścia pięć startowych klas pozwala na wykreowanie wielu odmiennych bohaterów. To, w jakim kierunku się rozwiną, zależy jednak wyłącznie od osobistych preferencji użytkownika. Wszystko dzięki bardzo elastycznemu i rozbudowanemu systemowi rozwoju. W grze nie mogło też zabraknąć nieliniowego wątku fabularnego, kreowanego w dużej mierze przez wybory gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Tales of Maj'Eyal

Wymagania wiekowe Tales of Maj'Eyal

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tales of Maj'Eyal

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki z obsługą OpenGL 2+
  • 512 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista/7/8
Tales of Maj'Eyal – RPG typu roguelike trafi z PC na Androida
Tales of Maj'Eyal – RPG typu roguelike trafi z PC na Androida

wiadomość7 stycznia 2015

Nicolas Casalini pracuje nad przeniesieniem gry roguelike Tales of Maj'Eyal na smartfony i tablety z systemem Android. Póki co, nie znamy terminu premiery gry – twórca modyfikuje interfejs i zajmuje się optymalizacją.

Nowe Indie Royale (m.in. Crayon Chronicles, Stained i Tales of Maj'Eyal)
Nowe Indie Royale (m.in. Crayon Chronicles, Stained i Tales of Maj'Eyal)

wiadomość9 lipca 2013

Wystartowała nowa promocja Indie Royale. W jej ramach można tanio nabyć zestaw zawierający gry Crayon Chronicles, Stained, Tropical Heat, Jet Ski Racing, LogiGun oraz Tales of Maj'Eyal.

PC
AND
iOS