Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Lamp and Vamp (AND)
OkładkaLamp and Vamp (AND)

Lamp and Vamp

Dwuwymiarowa gra typu roguelike z elementami logicznymi, zainspirowana prostym, ale doskonałym Hoplite. Gracz wciela się w wampira, który wyrusza na poszukiwania twierdzy swoich marzeń.

RPG | turowe | roguelike | 2D | wampiry | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lamp and Vamp Premiera

28sty2015

AND iOS

producent: GlobZ wydawca: GlobZ Strona oficjalna

Gry podobne do Lamp and Vamp

The Banner Saga

Desktop Dungeons

Tales of Maj'Eyal

Lamp the Vamp to gra mobilna typu roguelike z wampirem w roli głównej, będąca dziełem paryskiego studia GlobZ, znanego z Mucho Party oraz TwinSpin. Produkcja, wydana w modelu premium m.in. na urządzenia z systemem Android, została zainspirowana innym znakomitym przedstawicielem tego gatunku – Hoplite.

W Lamp and Vamp użytkownik przejmuje kontrolę nad wampirem, który poszukuje zamku swoich marzeń. Droga do celu nie jest usłana różami – aby zrealizować marzenie, bohater musi przedrzeć się przez szereg poziomów, umiejscowionych w świecie nie nastawionym zbyt przychylnie do krwiopijców. Sukces wymaga od niego wspięcia się na wyżyny mrocznych umiejętności.

Rozgrywka polega na przemierzaniu proceduralnie generowanych poziomów. Na każdym z nich gracz stara się dotrzeć do bezpiecznego miejsca, nim utraci całą energię życiową – w Lamp and Vamp rolę schronu pełni trumna. W realizacji zadania przeszkadzają przechadzający się po okolicy strażnicy i inne wrogo nastawione jednostki (np. duchowni), wyposażeni w broń i lampy, oświetlające najbliższe otoczenie. Zabawa toczy się z podziałem na tury.

Energię życiową traci się nie tylko w bezpośredniej walce, ale też poprzez przebywanie na polach oświetlonych przez lampy. Sytuację można oczywiście poprawić, atakując przeciwników i spożywając ich krew, aczkolwiek zwykle odrobienie strat wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem. Głównie dlatego, że aby wbić zęby w szyję ofiary, należy tego dokonać z ukrycia (czyli pozostając na zacienionym polu). Gdy na planszach znajduje się większa liczba wrogów, jest to nie lada wyzwanie.

Co jakiś czas gracz uzyskuje możliwość poprawienia statystyk wampira, a także ulepszenia jego wampirycznych umiejętności (np. przemiana w nietoperza, pozwalająca przeskoczyć kilka pól, bądź zniknięcie we mgle, neutralizujące negatywny wpływ światła na zdrowie wampira). Warto dodać, że korzystanie z tych ostatnich wiąże się z utratą pewnej liczby punktów energii życiowej. Całość zaserwowano w atrakcyjnej, choć prostej grafice 2D.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Lamp and Vamp: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS