Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Auro: A Monster-Bumping Adventure (iOS)

Auro: A Monster-Bumping Adventure

Niekonwencjonalny przedstawiciel gatunku roguelike, łączący elementy RPG z rozwiązaniami typowymi dla zręcznościówek i gier logicznych. W grze przemierzamy losowo generowane lochy i walczymy w nietypowy sposób, z podziałem na tury na heksagonalnych planszach.

RPG | roguelike | elementy logiczne | 2D | dungeon-crawler | elementy zręcznościowe | klasyczne RPG

Okładka Auro: A Monster-Bumping Adventure (iOS)

data premiery gry:

22wrz2014

AND

8lut2015

iOS

Auro: A Monster-Bumping Adventure to niekonwencjonalny przedstawiciel gatunku roguelike, stworzony przez studio Dinofarm Games, znane z udanego 100 Rogues. Produkcja trafiła na urządzenia mobilne i jest oferowana w modelu premium, a więc bez żadnych dodatkowych mikropłatności.

Na pierwszy rzut oka Auro przedstawia się bardzo klasycznie i przywodzi na myśl znakomite Hoplite. Gra posiada dwuwymiarową szatę graficzną z ładnymi animacjami, zmagania odbywają się w stosunkowo niewielkich, losowo generowanych komnatach, które zostały podzielone na heksagonalne pola, a sama walka przebiega w systemie turowym. Twórcy wprowadzili jednak do mechaniki zabawy pewną modyfikację, która diametralnie zmienia charakter bitew.

Starcia sprowadzają się nie do szlachtowania wrogów, a do spychania ich z planszy wprost do wody, pod którą znalazła się duża część zamku należącego do 12-letniego księcia Auro i jego Ojca. Gracz dokonuje tego z wykorzystaniem magicznej laski oraz dziewięciu czarów, pozwalających opracować skuteczną taktykę walki. Celem rozgrywki jest odparcie inwazji mrocznych sił i oczyszczenie podziemi ze wszelkiego plugastwa.

Niekonwencjonalna mechanika rozgrywki – koniec końców zbliżająca grę do łamigłówki  – może początkowo sprawiać pewne problemy. Doskonale zdawali sobie z tego sprawę sami twórcy, dlatego też przygotowali samouczek składający się z 31 predefiniowanych poziomów. Skutecznie objaśniają one zawiłości modelu walki. Opracowanie właściwej strategii to już jednak kwestia typowo indywidualna i wymagająca poświęcenia grze kilku godzin.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Auro: A Monster-Bumping Adventure

12+

Najlepsze gry mobilne lutego (Alto’s Adventure, Dark Echo, AG Drive)
Najlepsze gry mobilne lutego (Alto’s Adventure, Dark Echo, AG Drive)

wiadomość3 marca 2015

Omawiamy najlepsze gry mobilne drugiego miesiąca tego roku. Wśród polecanych lutowych pozycji znalazły się takie produkcje jak Alto’s Adventure, Dark Echo, AG Drive czy Heavenstrike Rivals.

Auro – niekonwencjonalny „rogalik” debiutuje na kolejnych urządzeniach mobilnych
Auro – niekonwencjonalny „rogalik” debiutuje na kolejnych urządzeniach mobilnych

wiadomość10 lutego 2015

Na iPhonie i iPadzie zadebiutowała gra Auro: A Monster-Bumping Adventure. Tytuł studia Dinofarm Games jest nietypowym przedstawicielem gatunku. Powodem tego jest niekonwencjonalna mechanika walki, sprowadzająca starcia do spychania przeciwników do wody otaczającej losowo generowaną arenę zmagań.

AND
iOS