Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Auro: A Monster-Bumping Adventure (iOS)
OkładkaAuro: A Monster-Bumping Adventure (iOS)

Auro: A Monster-Bumping Adventure

Niekonwencjonalny przedstawiciel gatunku roguelike, łączący elementy RPG z rozwiązaniami typowymi dla zręcznościówek i gier logicznych. W grze przemierzamy losowo generowane lochy i walczymy w nietypowy sposób, z podziałem na tury na heksagonalnych planszach.

RPG | roguelike | elementy logiczne | 2D | dungeon-crawler | elementy zręcznościowe | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Auro: A Monster-Bumping Adventure Premiera

22wrz2014

AND

8lut2015

iOS

Auro: A Monster-Bumping Adventure to niekonwencjonalny przedstawiciel gatunku roguelike, stworzony przez studio Dinofarm Games, znane z udanego 100 Rogues. Produkcja trafiła na urządzenia mobilne i jest oferowana w modelu premium, a więc bez żadnych dodatkowych mikropłatności.

Na pierwszy rzut oka Auro przedstawia się bardzo klasycznie i przywodzi na myśl znakomite Hoplite. Gra posiada dwuwymiarową szatę graficzną z ładnymi animacjami, zmagania odbywają się w stosunkowo niewielkich, losowo generowanych komnatach, które zostały podzielone na heksagonalne pola, a sama walka przebiega w systemie turowym. Twórcy wprowadzili jednak do mechaniki zabawy pewną modyfikację, która diametralnie zmienia charakter bitew.

Starcia sprowadzają się nie do szlachtowania wrogów, a do spychania ich z planszy wprost do wody, pod którą znalazła się duża część zamku należącego do 12-letniego księcia Auro i jego Ojca. Gracz dokonuje tego z wykorzystaniem magicznej laski oraz dziewięciu czarów, pozwalających opracować skuteczną taktykę walki. Celem rozgrywki jest odparcie inwazji mrocznych sił i oczyszczenie podziemi ze wszelkiego plugastwa.

Niekonwencjonalna mechanika rozgrywki – koniec końców zbliżająca grę do łamigłówki  – może początkowo sprawiać pewne problemy. Doskonale zdawali sobie z tego sprawę sami twórcy, dlatego też przygotowali samouczek składający się z 31 predefiniowanych poziomów. Skutecznie objaśniają one zawiłości modelu walki. Opracowanie właściwej strategii to już jednak kwestia typowo indywidualna i wymagająca poświęcenia grze kilku godzin.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Auro: A Monster-Bumping Adventure: 12+

AND
iOS