Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2015, 21:20

autor: Pirlond

Shadow Realms - sieciowa gra BioWare'u skasowana?

Wygląda na to, że najnowszy projekt studia BioWare – zapowiedziane w trakcie ubiegłorocznego gamescomu Shadow Realms – mógł zostać skasowany. Tak przynajmniej wynika z doniesień, które pojawiły się właśnie w internecie.

Niewykluczone, że nie dane nam będzie zagrać w Shadow Realms - Shadow Realms - sieciowa gra BioWare'u skasowana? - wiadomość - 2015-02-09
Niewykluczone, że nie dane nam będzie zagrać w Shadow Realms

Shadow Realms po raz pierwszy zostało zaprezentowane na sierpniowych targach gamescom. Od tamtej pory odpowiedzialne za grę studio BioWare nie podzieliło się jakimikolwiek dodatkowymi szczegółami, a zaledwie miesiąc temu pojawiły się nieoficjalne informacje, z których wynikało, że tytuł ma spore problemy – mówiło się nawet o tym, że deweloperzy byli zmuszeni zmienić koncepcję projektu (wspominano o dodaniu kampanii dla pojedynczego gracza, w efekcie czego premiera miała zostać przesunięta na 2017 rok). Niewykluczano również całkowitego anulowania produkcji - ten właśnie scenariusz zdają się potwierdzać najnowsze doniesienia. Redakcja magazynu Game Informer powołując się pragnących zachować anonimowość informatorów twierdzi, że Shadow Realms zostało całkowicie skasowane.

Przedstawiciele koncernu Electronic Arts nie skomentowali na razie tych doniesień, do sprawy należy podchodzić więc z pewnym dystansem, jako że są to tylko niepotwierdzone plotki. Warto jednak zaznaczyć, że gra od chwili pierwszej zapowiedzi nie zrobiła na dziennikarzach i graczach dobrego wrażenia – całkiem więc możliwe, że EA zdecydowało się porzucić projekt, który ostatecznie mógłby nie odnieść sukcesu. Poza tym nie byłby to pierwszy raz, kiedy firma anulowałaby zapowiedzianą wcześniej produkcję – w listopadzie postanowiono zakończyć prace nad Dawngate: MOBĄ, która znajdowała się wówczas w fazie otwartych testów beta.

Czekamy na oficjalne stanowisko Electronic Arts.

Shadow Realms jest nastawionym na rozgrywki sieciowe RPG-iem, w którym drużyna czterech śmiałków stawia czoła Shadowlordowi, który jest kontrolowany przez innego gracza. „Pan Cieni” wyposażony ma zostać w szereg umiejętności, dzięki którym będzie mógł powstrzymać grupę bohaterów. Mimo wyraźnego nacisku na zabawę multiplayerową, podzielona na epizody fabuła ma odgrywać w grze istotną rolę.