Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 15:19

autor: Góral

Symulator kozy - sprzedano niemal 1 mln egzemplarzy

Studio Coffee Stain ujawniło, że sprzedaż gry Symulator kozy (Goat Simulator) dobiła niemal do miliona egzemplarzy. Zdradzono także, że tytuł zwrócił się w ciągu 10 min od momentu debiutu, a w najbliższym czasie pojawią się wersje na konsolę Xbox One i urządzenia mobilne.

Symulator kozy - sprzedano niemal 1 mln egzemplarzy. Nadciągają wersje na konsolę XOne i urządzenia mobilne - ilustracja #1
Symulator kozy (Goat Simulator) w skrócie:
  • Gatunek: gra zręcznościowa
  • Deweloper: Coffee Stain Studios
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, Android, iOS
  • Data premiery: 1 kwietnia 2014 roku (PC)

Symulator kozy (Goat Simulator) sprzedał się w nakładzie niemal 1 mln egzemplarzy – ujawnił przedstawiciel studia Coffee Stain podczas rozmowy z dziennikarzem serwisu Joystiq na GDC Europe. Przy okazji zdradzono, że pieniądze zainwestowane w produkcję tej niecodziennej gry zwróciły się w ciągu zaledwie 10 minut od momentu jej debiutu na rynku. Mało tego, dzięki kozie deweloper zarobił w ciągu czterech miesięcy więcej, niż w ciągu całego zeszłego roku. To jednak nie koniec, gdyż studio pracuje już nad konwersją Symulatora kozy na konsolę Xbox One oraz urządzenia mobilne działające po kontrolą systemów operacyjnych iOS i Android. Krótko pisząc, tytuł, którego pierwotna wersja powstała w ramach żartu, okazał się jednym z większych hitów wśród gier niezależnych bieżącego roku.

Symulator kozy - sprzedano niemal 1 mln egzemplarzy. Nadciągają wersje na konsolę XOne i urządzenia mobilne - ilustracja #2Symulator kozy (Goat Simulator) to gra zręcznościowa, w której wcielamy się w tytułową kozę i siejemy zniszczenie w niewielkim miasteczku. Produkcja nie ma nic wspólnego z prawdziwym życiem brodatego zwierzaka i nawiązuje do starych gier skaterskich. W związku z tym do naszych zadań należy wykonywanie rozmaitych „trików”, polegających np. na ciskaniu ludźmi, przylepianiu się językiem do różnych obiektów, itd. Tytuł cały czas jest aktualizowany o nowe elementy, jak np. split-screen czy kolejne rodzaje kóz. Za grę odpowiada szwedzka ekipa Coffee Stain Studios, znana wcześniej z serii Sanctum, która miesza w jedną całość gatunki tower defense i FPS.