Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 15:26

autor: Draug

Rise of the Tomb Raider – premiera jesienią 2015 tylko na Xboksach

Podczas konferencji Microsoftu na targach Gamescom 2014 znalazła się chwila dla gry Rise of the Tomb Raider. Nie pokazano żadnego nowego trailera, jednak studio Crystal Dynamics ujawniło, że tytuł zadebiutuje jesienią 2015 roku jako pozycja ekskluzywna dla konsol z rodziny Xbox.

Aktualizacja: Phil Spencer z firmy Microsoft potwierdził serwisowi Eurogamer, że gra Rise of the Tomb Raider jest tylko czasowo ekskluzywna dla Xboksa One oraz Xboksa 360. Oznacza to, że tytuł w okresie przedświątecznym 2015 roku rzeczywiście ukaże się tylko na Xboksach, ale w bliżej nieokreślonej przyszłości może trafić także na inne platformy sprzętowe.

Niestety, wiadomość od Darrella Gallaghera nie okazała się dobra dla pecetowców i użytkowników konsol od Sony.
Niestety, wiadomość od Darrella Gallaghera nie okazała się dobra dla pecetowców i użytkowników konsol od Sony.
Rise of the Tomb Raider w skrócie:
  • Producent: Crystal Dynamics
  • Wydawca: Square Enix
  • Gatunek: przygodowa gra akcji z widokiem TPP
  • Platformy sprzętowe: XOne, X360?
  • Termin premiery: jesień 2015

Do zapowiedzi gry Rise of the Tomb Raider doszło dwa miesiące temu w Los Angeles na konferencji firmy Microsoft, zatem nic dziwnego, że najnowsze dzieło studia Crystal Dynamics pojawia się teraz przy tej samej okazji na targach Gamescom w Kolonii. Niestety, zabrakło świeżego trailera gry, twórcy poskąpili także nowinek w temacie rozgrywki w omawianym tytule. Podano tylko jedną, ale bardzo istotną informację – Rise of the Tomb Raider zadebiutuje w okresie przedświątecznym (jesienią) 2015 roku i będzie dostępny jedynie dla posiadaczy konsol z rodziny Xbox. Nie powiedziano, że chodzi wyłącznie o Xboksa One, jednak nie musi być to równoznaczne z tym, że gra wyjdzie także na Xboksa 360. A czy obwieszczenie dewelopera oznacza, iż użytkownicy pecetów i konsol firmy Sony nie wezmą udziału w najnowszej przygodzie Lary Croft? Tak właśnie sytuacja przedstawia się obecnie, jednak niewykluczone, że mamy tu do czynienia jedynie z czasową ekskluzywnością dla platform sprzętowych firmy Microsoft.