Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2014, 16:18

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Rise of the Tomb Raider to tylko czasowy exclusive dla Xboksów

Serwis Eurogamer dowiedział się od przedstawiciela firmy Microsoft, że gra Rise of the Tomb Raider to tylko czasowy exclusive dla Xboksa One oraz Xboksa 360. Oznacza to, że po jakimś czasie od premiery jesienią 2015 roku tytuł może pojawić się także na PC i innych konsolach.

Phil Spencer z firmy Microsoft potwierdził serwisowi Eurogamer, że gra Rise of the Tomb Raider jest tylko czasowo ekskluzywna dla Xboksa One oraz Xboksa 360. Oznacza to, że tytuł w okresie przedświątecznym 2015 roku rzeczywiście ukaże się tylko na Xboksach, ale w bliżej nieokreślonej przyszłości może trafić także na inne platformy sprzętowe. Niestety nie wiadomo, na jak długi okres zawarta została umowa między firmą Microsoft a Square Enix. Phil Spencer twierdzi, że jest to sprawa między obiema stronami i najwyraźniej przez jakiś czas nie dowiemy się szczegółów. Rozmówca nie ukrywał jednak, że wydawca gry Rise of the Tomb Raider po wygaśnięciu umowy o ekskluzywności ma prawo do przeniesienia produkcji na PC i inne konsole.

Całkiem możliwe, że Rise of the Tomb Raider w przyszłości ukaże się też na PC i innych konsolach - Rise of the Tomb Raider to tylko czasowy exclusive dla Xboksów - wiadomość - 2014-08-13
Całkiem możliwe, że Rise of the Tomb Raider w przyszłości ukaże się też na PC i innych konsolach

Dla graczy oznacza to najprawdopodobniej tyle, że Rise of the Tomb Raider ukaże się jesienią 2015 roku na Xboksie One oraz Xboksie 360, a np. w 2016 roku trafi także na PC, PlayStation 4 czy PlayStation 3. Oczywiście na razie to tylko spekulacje, ale trudno oczekiwać, by firma Square Enix zrezygnowała z wydania tak ważnego tytułu na innych platformach sprzętowych, skoro nie ma takiego zakazu. Wygląda jednak na to, że w tej chwili niczego nie może oficjalnie ogłaszać w sprawie kolejnych wersji gry.

Rise of the Tomb Raider to kontynuacja bardzo dobrze przyjętej odsłony Tomb Raidera z 2013 roku, która kilka miesięcy temu została odświeżona w formie Tomb Raider: Definitive Edition na PlayStation 4 i Xboksie One. Akcja najnowszej produkcji będzie miała miejsce jakiś czas po wydarzeniach mających miejsce na wyspie Yamatai, które odcisnęły piętno na Larze Croft.