Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 15:31

autor: Artur "Orbech" Raciborski

SUPERHOT wyjdzie na konsolę Xbox One

Na konferencji prasowej firmy Microsoft podczas tegorocznych targów Gamescom w Kolonii pokazano nowy zwiastun polskiej gry SUPERHOT. Ujawniono, że tytuł trafi na konsolę Xbox One z czasową wyłącznością.

Podczas tegorocznych targów Gamescom odbywających się w Kolonii na konferencji prasowej firmy Microsoft pokazano krótki zwiastun polskiej gry SUPERHOT, tworzonej przez studio Blue Brick. Okazało się, że gra wyjdzie na konsolę Xbox One z czasową wyłącznością. Dla przypomnienia - produkcja została ufundowana dzięki wsparciu społeczności serwisu Kickstarter. Gra uzbierała aż 250 tysięcy dolarów (pierwotny cel zakładał 100 tysięcy). Rozgrywka w SUPERHOT jest dosyć specyficzna i nowatorska, ponieważ czas płynie do przodu tylko wtedy, gdy poruszamy się naszą postacią, co widać na zaprezentowanym zwiastunie. Taki sposób gry pozwala na efektowne uniki i spektakularne walki. Tytuł charakteryzuje się bardzo minimalistyczną grafiką, gdzie dominują głownie kolory bieli, szarości i czerwieni. SUPERHOT zadebiutuje na rynku w 2015 roku.

Czasowa wyłączność SUPERHOT dla konsoli Microsoftu może być trochę niesprawiedliwym zagraniem, biorąc pod uwagę wszystkich tych, którzy opłacili projekt, gdy ten zapowiedziany był jeszcze tylko dla komputerów osobistych i Maca. Takie osoby mogą czuć się pokrzywdzone opóźnieniem w stosunku do konsol, ponieważ tytuł miał wyjść najpierw na ich platformę. Na razie jednak czekamy na więcej informacji w tej sprawie.

SUPERHOT pojawi się na PC, Macu oraz Xboksie One. - SUPERHOT wyjdzie na konsolę Xbox One - wiadomość - 2014-08-12
SUPERHOT pojawi się na PC, Macu oraz Xboksie One.