Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2014, 09:55

autor: Meehow

SUPERHOT – polski FPS zebrał ponad 250 tysięcy dolarów!

SUPERHOT, oryginalny polski FPS, zakończył zbiórkę na platformie Kickstarter z wynikiem ponad 250 tysięcy dolarów, co stanowi 250% pierwotnego celu. Grę wsparło 11 626 użytkowników Kickstartera.

SUPERHOT - SUPERHOT – polski FPS zebrał ponad 250 tysięcy dolarów! - wiadomość - 2014-06-16
SUPERHOT

SUPERHOT – oryginalny polski FPS, w którym czas płynie tylko wtedy, kiedy postać gracza się porusza – osiągnął całkiem spory sukces w zbieraniu funduszy na produkcję. Kampanię na platformie Kickstarter zakończył z wynikiem 250 798 dolarów, co stanowi 250% początkowego celu – 100 000 dolarów. Grę w sumie wsparło 11 626 użytkowników Kickstartera. Wart odnotowania jest również fakt, że SUPERHOT do podstawowego sfinansowania (w/w 100 tysięcy dolarów) potrzebowało zaledwie 24 godziny, zaś sam FPS został najszybciej zaakceptowaną produkcją w programie Steam Greenlight, o czym pisaliśmy w Serwisie Informacyjnym.

Warto wspomnieć, że SUPERHOT pojawiło się również na tegorocznych targach E3, a mianowicie na stanowisku Oculus Rifta, gdzie można było zagrać w wersję demonstracyjną przy użyciu urządzenia DK2. Niestety, sami twórcy w Los Angeles się nie pojawili, a ich niezależna produkcja najwyraźniej została przyćmiona przez masę wielkich tytułów, w które E3 obfitowało w tym roku.

W prototyp SUPERHOT można zagrać na oficjalnej stronie internetowej gry.

Premiera SUPERHOT w tej chwili planowana jest na czerwiec 2015 roku. Gra początkowo ukaże się na komputerach osobistych z systemami Windows, Mac oraz Linux, choć twórcy wyrażają chęć do wydania w przyszłości wersji na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Wii U. Nie są również wykluczone edycje na urządzenia mobilne z Androidem oraz iOS-em.