Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Insurgency: Sandstorm (PC)

Insurgency: Sandstorm

Druga odsłona cyklu multiplayerowych strzelanek, zapoczątkowanego w 2014 roku. Insurgency: Sandstorm pozwala nam wziąć udział w fikcyjnym konflikcie na Bliskim Wschodzie – w trakcie zabawy uczestniczymy zarówno w potyczkach PvP, jak i w misjach kooperacyjnych.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | FPS | multiplayer | kooperacja | strzelanki

Insurgency: Sandstorm jest drugą częścią serii FPS-ów, za której opracowaniem stoi studio New World Interactive. Nakładem firmy Focus Home Interactive produkcja trafiła na platformę PC, XONE i PS4.

Fabuła

Akcja Insurgency: Sandstorm toczy się w czasach współczesnych. Gra zabiera nas w podróż na tereny Bliskiego Wschodu, będące teatrem fikcyjnych działań wojennych.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, XONE i PS4 Insurgency: Sandstorm akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Filarem gry są multiplayerowe zmagania toczone na zróżnicowanych mapach, podczas których kluczem do sukcesu jest praca zespołowa oraz umiejętne wykorzystywanie możliwości oferowanych przez otoczenie.

W toku zmagań robimy użytek tak ze zróżnicowanej broni palnej, jak i z szeregu przydatnych gadżetów oraz narzędzi pokroju zasłon dymnych czy możliwości przyzwania wsparcia z powietrza. Tytuł pozwala również na modyfikację wyglądu i uzbrojenia, oferując rozmaite ubrania, mundury oraz głosy dla naszego żołnierza.

Tryby gry

Na Insurgency: Sandstorm składa się szeroka gama trybów rozgrywki, tak opartych na zasadach PvP, jak i polegających na kooperacji. Te pierwsze, w których stają do walki dwie szesnastoosobowe drużyny, to Push i Firefight (gdzie żołnierze piechoty toczą potyczki na ciasnych mapach) oraz Capture the Base (w którym na rozległych polach bitew możemy korzystać z pojazdów bojowych oraz maszyn latających). Moduły oparte na współpracy maksymalnie ośmiu graczy to natomiast znane z poprzedniej części serii Checkpoint oraz Outpost, a także nowy wariant zabawy, nazwany Operation.

Kwestie techniczne

Insurgency: Sandstorm na platformie PC, XONE i PS4 działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4; twórcy należycie wykorzystali możliwości tego silnika, dzięki czemu oprawa graficzna ich dzieła prezentuje wysoki poziom. Warto odnotować, że tytuł pozwala na transmitowanie w sieci przebiegu zmagań oraz oglądanie powtórek z rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: max 32  

Oczekiwania czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Gry podobne do Insurgency: Sandstorm

Wymagania wiekowe Insurgency: Sandstorm

18+

Wymagania sprzętowe Insurgency: Sandstorm

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-8700 3.2 GHz / AMD Ryzen 7 2700 3.2 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 980 / Radeon R9 390X lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-4440 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon HD 7970 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Insurgency Sandstorm - premiera i zaktualizowane wymagania sprzętowe
Insurgency Sandstorm - premiera i zaktualizowane wymagania sprzętowe

wiadomość12 grudnia 2018

Dzisiaj wieczorem na pecetach ukaże się Insurgency: Sandstorm, czyli sieciowy FPS stawiający na realizm, opracowany przez zespół New World Interactive.

Insurgency Sandstorm ukaże się dopiero w grudniu
Insurgency Sandstorm ukaże się dopiero w grudniu

wiadomość12 września 2018

Studio New World Interactive poinformowało, że Insurgency: Sandstorm zaliczy poślizg. Gra ukaże się dopiero w grudniu, a dodatkowy czas ma umożliwić autorom usunięcie problemów, które obnażyły beta-testy. Planują też ulepszenia grafiki.

Insurgency Sandstorm bez płatnych DLC
Insurgency Sandstorm bez płatnych DLC

wiadomość25 sierpnia 2018

Studio New World Interactive poinformowało, że Insurgency: Sandstorm nie będzie rozwijane za pomocą płatnych DLC. Wszystkie nowe mapy, tryby i bronie udostępniane będą w ramach darmowych aktualizacji.

Data pecetowej premiery Insurgency: Sandstorm
Data pecetowej premiery Insurgency: Sandstorm

wiadomość10 sierpnia 2018

Deweloperzy strzelanki Insurgency: Sandstorm podali jej oficjalną datę premiery na komputerach PC. Tytuł zadebiutuje w drugiej połowie września. Osoby, które złożą zamówienia przedpremierowe, otrzymają dostęp do wersji beta gry.

Insurgency Sandstorm trafi na PC we wrześniu, a na konsole w 2019 r.
Insurgency Sandstorm trafi na PC we wrześniu, a na konsole w 2019 r.

wiadomość1 czerwca 2018

Studio New World Interactive poinformowało, że taktyczny FPS Insurgency: Sandstorm trafi do sprzedaży we wrześniu na PC. Wersje konsolowe ukażą się dopiero w przyszłym roku.

PC
PS4
XONE