Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchANDiOS
Okładka Hyperide (Switch)
OkładkaHyperide (Switch)

Hyperide

Opracowana przez warszawskie studio Kool2Play kosmiczna zręcznościówka typu endless runner. Mechanika rozgrywki w grze Hyperide na pozór przypomina klasyczne kosmiczne strzelaniny, znane z popularnych niegdyś salonów z automatami arcade.

Zręcznościowe | science fiction | zagraj za darmo | kosmiczne | polskie | indie | 2.5D | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hyperide Premiera

3lut2016

iOS

5lut2016

AND

30sty2019

Switch

producent: Kool2Play wydawca: Kool2Play Strona oficjalna

Gry podobne do Hyperide

Sonic Mania

RAZED

Runner3

Hyperide to kosmiczna zręcznościówka typu auto-runner. Grę opracowało i wydało warszawskie studio Kool2Play.

Mechanika

Hyperide pozbawione jest jakiejkolwiek fabuły – stawia na czystą rozgrywkę. Na pierwszy rzut oka gra wygląda jak oldskulowa kosmiczna strzelanka, wyciągnięta wprost z salonów z automatami. Kierujemy bowiem małym statkiem, który leci ku przeciwległej krawędzi ekranu przez pełne niebezpieczeństw plansze. W rzeczywistości jednak rozgrywka różni się w jednym kluczowym aspekcie – nasza jednostka pozbawiona jest uzbrojenia. Tym samym cała zabawa polega na unikaniu zderzenia z zaśmiecającymi kosmos obiektami.

Grafika wykonana została w ładnym 3D, ale mechanizmy rozgrywki są w pełni dwuwymiarowe i opierają się na prostym interfejsie dotykowym, pozwalającym sprawnie kierować torem lotu statku poprzez dotykanie lewej lub prawej strony ekranu. Do wyboru są dwa tryby. Pierwszy z nich wymaga wypełniania konkretnych zadań i przebicia się przez plansze mające określony początek oraz koniec. Drugi to tryb nieskończony, gdzie zagrożenia generowane są losowo. Tu gwiezdny szlak nie kończy się nigdy, więc rozgrywka trwa do zniszczenia statku. Tym samym motywację zapewnia nam chęć pobicia rekordów własnych i tych wypracowanych przez resztę społeczności.

Rozgrywkę wzbogaca możliwość odblokowania wielu przydatnych przedmiotów oraz coraz lepszych statków. Autorzy nie zapomnieli także o osiągnięciach. Ponadto podczas lotu co pewien czas możemy natknąć się na dryfujących w pustce kosmicznej astronautów. Ratowanie ich jest niebezpieczne, ale gra solidnie nagradza podjęcie tego ryzyka.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Hyperide: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND
Switch