Data wydania: 3 lutego 2016
Opracowana przez warszawskie studio Kool2Play kosmiczna zręcznościówka typu endless runner. Mechanika rozgrywki w grze Hyperide na pozór przypomina klasyczne kosmiczne strzelaniny, znane z popularnych niegdyś salonów z automatami arcade. Podczas zabawy sterujemy bowiem niewielkim statkiem kosmicznym, który samoczynnie leci w górę ekranu przez kolejne, pełne wrogów i niebezpieczeństw plansze.
Gracze
Hyperide to kosmiczna zręcznościówka typu auto-runner. Grę opracowało i wydało warszawskie studio Kool2Play.
Hyperide pozbawione jest jakiejkolwiek fabuły – stawia na czystą rozgrywkę. Na pierwszy rzut oka gra wygląda jak oldskulowa kosmiczna strzelanka, wyciągnięta wprost z salonów z automatami. Kierujemy bowiem małym statkiem, który leci ku przeciwległej krawędzi ekranu przez pełne niebezpieczeństw plansze. W rzeczywistości jednak rozgrywka różni się w jednym kluczowym aspekcie – nasza jednostka pozbawiona jest uzbrojenia. Tym samym cała zabawa polega na unikaniu zderzenia z zaśmiecającymi kosmos obiektami.
Grafika wykonana została w ładnym 3D, ale mechanizmy rozgrywki są w pełni dwuwymiarowe i opierają się na prostym interfejsie dotykowym, pozwalającym sprawnie kierować torem lotu statku poprzez dotykanie lewej lub prawej strony ekranu. Do wyboru są dwa tryby. Pierwszy z nich wymaga wypełniania konkretnych zadań i przebicia się przez plansze mające określony początek oraz koniec. Drugi to tryb nieskończony, gdzie zagrożenia generowane są losowo. Tu gwiezdny szlak nie kończy się nigdy, więc rozgrywka trwa do zniszczenia statku. Tym samym motywację zapewnia nam chęć pobicia rekordów własnych i tych wypracowanych przez resztę społeczności.
Rozgrywkę wzbogaca możliwość odblokowania wielu przydatnych przedmiotów oraz coraz lepszych statków. Autorzy nie zapomnieli także o osiągnięciach. Ponadto podczas lotu co pewien czas możemy natknąć się na dryfujących w pustce kosmicznej astronautów. Ratowanie ich jest niebezpieczne, ale gra solidnie nagradza podjęcie tego ryzyka.
Autor opisu gry: Adrian Werner
Platformy:
Apple iOS 3 lutego 2016
Android 5 lutego 2016
Nintendo Switch 30 stycznia 2019
Gry podobne:
W tym tygodniu na rynku mobilnym zadebiutowały dwie polskie produkcje - kosmiczna zręcznościówka Hyperide oraz platformówka Geki Yaba Runner.
gramynawynos.pl
Adrian Werner
7 lutego 2016 09:49
Średnie Oceny:
Średnia z 12 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.