Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 lutego 2016, 09:49

Polskie mobilne premiery tygodnia: Geki Yaba Runner i Hyperide

W tym tygodniu na rynku mobilnym zadebiutowały dwie polskie produkcje - kosmiczna zręcznościówka Hyperide oraz platformówka Geki Yaba Runner.

Polscy deweloperzy radzą sobie doskonale na rynku mobilnym. Najnowszym tego przykładem są dwie gry rodzimej produkcji, które zadebiutowały w tym tygodniu – kosmiczna zręcznościówka Hyperide oraz platformówka Geki Yaba Runner.

Hyperide

Zacznijmy od Hyperide, którą opracowało warszawskie Kool2Play. Na pierwszy rzut oka gra wygląda jak oldskulowa kosmiczna strzelanka, wyciągnięta wprost z salonów z automatami. Kierujemy bowiem małym statkiem, który leci w górę ekranu przez pełne niebezpieczeństw plansze. W rzeczywistości jednak rozgrywka różni się w jednym kluczowym aspekcie – nasza jednostka pozbawiona jest uzbrojenia. Tym samym cała zabawa polega na unikaniu zderzenia z zaśmiecającymi ekran obiektami.

Grafika wykonana została w ładnym 3D, ale mechanizmy rozgrywki są w pełni dwuwymiarowe i opierają się na prostym interfejsie dotykowym, pozwalającym sprawnie kierować torem lotu statku. Do wyboru są dwa tryby. Pierwszy z nich wymaga wypełniania konkretnych zadań i przebicia się przez plansze mające określony początek oraz koniec. Drugi to tryb nieskończony, gdzie zagrożenia generowane są losowo. Tu gwiezdny szlak nie kończy się nigdy, więc rozgrywka trwa do zniszczenia statku. Tym samym motywację zapewnia nam chęć pobicia rekordów własnych i tych wypracowanych przez resztę społeczności.

Rozgrywkę wzbogaca możliwość odblokowania wielu przydatnych przedmiotów. Autorzy nie zapomnieli także o Osiągnięciach. Hyperide dostępne jest na systemy iOS i Android. Na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Hyperide w App Store

Hyperide w Google Play

Geki Yaba Runner

Z kolei Geki Yaba Runner wyszło spod ręki pracowników zespołu QubicGames, również zlokalizowanego w Warszawie. Gra jest platformówką typu runner, w której kierujemy gnomem pędzącym przez pełne niebezpieczeństw plansze. Stworek porusza sie automatycznie, a my jedynie modyfikujemy jego zachowanie wydając w odpowiednich momentach komendy, takie jak np. skok czy aktywację szybowania. To pozwala nam unikać zagrożeń oraz zbierać rozrzucone po mapach skarpety.

Zabawę urozmaica możliwość krótkotrwałego przeobrażania się w rozszalałą bestię lub pędzącego na złamanie karku atletę, co pozwala przebić się przez najtrudniejsze fragmenty map. Pojawiają sie także starcia z bossami, którzy w walce korzystają z iluzji. Gra jest bardzo trudna i dużą część zabawy wynika z prób pobicia rekordów własnych oraz tych należących do innych użytkowników, podpatrzonych za pomocą sieciowych rankingów.

Geki Yaba Runner dostępne jest na urządzenia z iOS i Androidem. Na obu systemach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Geki Yaba Runner w App Store

Geki Yaba Runner w Google Play