Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Postal: Redux (PC)

Postal: Redux

Uwspółcześniony remake jednej z najbardziej kontrowersyjnych gier w historii, jaka ukazała się w 1997 roku jako dzieło debiutującego studia Running With Sicissors.

Akcji | widok izometryczny | multiplayer | kooperacja | strzelanki

Okładka Postal: Redux (PC)

wydawca: Epic Games

data premiery gry:

anulowana

PS4

20maj2016

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Postal: Redux na PC i PS4 to przygotowany po blisko 18 latach od premiery pierwowzoru remake kontrowersyjnej gry akcji studia Running With Scissors. Z powodu epatowania niczym nie umotywowaną przemocą tytuł został zakazany w wielu krajach, co nie przeszkodziło mu stać się produkcją kultową i zyskać oddane grono wielbicieli. Nowa wersja gry została przygotowana przez twórców oryginału (jak i całej serii), a jej głównym zadaniem było oddanie w ręce graczy ich ulubionej produkcji w nowej, mocno odświeżonej oprawie.

Geneza tytułu gry drzemie w powstałym w Stanach Zjednoczonych określeniu „going postal”. Określano nim ludzi, którzy na skutek napięć i stresów wywołanych pracą zawodową, dopuszczali się brutalnych aktów przemocy. Taka sytuacja miała miejsce w latach 1983-1997, kiedy w dwudziestu podobnych incydentach pracownicy amerykańskiej poczty zastrzelili ponad 40 osób. W grze studia Running With Scissors wcielamy się w ogarniętego podobnym szałem „Kolesia”, który wychodzi na ulice swego miasta z zamiarem zamordowania każdego, kto stanie mu na drodze.

Akcja gry toczy się w kilkunastu zróżnicowanych sceneriach, w których nasz anty-bohater daje upust swoim emocjom. Warunkiem koniecznym do zaliczenia każdego z etapów jest uzyskanie określonej liczby punktów, na którą – jak nietrudno się domyślić – główny wpływ ma ilość zamordowanych ludzi. Cel możemy osiągnąć na wiele różnych sposobów, a pomoże nam w tym całkiem bogaty arsenał, w ramach którego w nasze ręce trafią m.in. pistolety, strzelby, karabiny, butelki z benzyną, miny, granaty, granatniki, wyrzutnie rakiet czy miotacze płomieni.

W przeciwieństwie do dwóch poprzednich odsłon serii, zrealizowanych w formie pierwszo- i trzecioosobowej gry akcji, Postal: Redux stworzono – podobnie jak oryginał – w klasycznej perspektywie izometrycznej. Tytuł napędza zaawansowany silnik Unreal Engine 4, a zmiany w oprawie graficznej dotknęły zarówno mocno upiększonych lokacji, jak i opracowanych zupełnie od nowa modeli postaci. Mimo to, twórcom udało się zachować specyficzny klimat pierwowzoru. Znany zeń tryb kampanii jednoosobowej uzupełniono tym razem także opcją zabawy w trybie kooperacji, dostępnym zarówno w wariancie lokalnym, jak i przez internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Gry podobne do Postal: Redux

Wymagania wiekowe Postal: Redux

18+

Wymagania sprzętowe Postal: Redux

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2 GHz
  • karta grafiki 1 GB GeForce 460 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8/10
Postal Redux ukaże się wiosną na PC-tach, a później także na PS4
Postal Redux ukaże się wiosną na PC-tach, a później także na PS4

wiadomość24 lutego 2016

Zapowiedziany w 2014 roku Postal Redux ukaże się wiosną na komputerach osobistych. Deweloperzy ze studia Running With Scissors ujawnili także, że w późniejszym czasie produkcja pojawi się również na konsoli PlayStation 4.

Postal Redux - powstanie odświeżona wersja pierwszego Postala
Postal Redux - powstanie odświeżona wersja pierwszego Postala

wiadomość16 listopada 2014

Running With Scissors, studio odpowiadające za serię Postal, zapowiedziało na serwisie Twitter, że w 2015 roku możemy spodziewać się remake'u pierwszej części tego kontrowersyjnego cyklu.

PC
PS4