Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2014, 19:55

Postal Redux - powstanie odświeżona wersja pierwszego Postala

Running With Scissors, studio odpowiadające za serię Postal, zapowiedziało na serwisie Twitter, że w 2015 roku możemy spodziewać się remake'u pierwszej części tego kontrowersyjnego cyklu.

Wygląda na to, że Hatreddebiutancka gra gliwickiego studia Destructive Creations, która od momentu ujawnienia wywołała falę kontrowersji – będzie miało rywala w kategorii produkcji balansujących na granicy dobrego smaku. I to nie byle jakiego – amerykańska firma Running With Scissors zapowiedziała niedawno, że w 2015 roku trafi do nas odświeżona wersja pierwszego Postala.

Postal to tytuł na tyle kultowy, że musiał ostatecznie doczekać się swojego remake'u. - Postal Redux - powstanie odświeżona wersja pierwszego Postala - wiadomość - 2014-11-16
Postal to tytuł na tyle kultowy, że musiał ostatecznie doczekać się swojego remake'u.

Z publikowanych na Twitterze postów wynika, że gra będzie wierna oryginałowi, nie zabraknie jednak kilku świeżych elementów. Pierwszym z nich jest oczywiście oprawa wizualna: Amerykanie upiększą wygląd poszczególnych lokacji, a także stworzą całkowicie nowe modele postaci. Dość powiedzieć, że w remake'u Postala użyty zostanie Unreal Engine 4 – silnik, z którego korzystają obecnie twórcy takich tytułów jak Dead Island 2 czy Tekken 7. Zmiany nie ograniczą się jednak tylko i wyłącznie do grafiki: poprawione zostanie sterowanie, od samego początku dostępny będzie również tryb kooperacji. Wiemy też, że Postal Redux wyjdzie na PC, Maca oraz Linuksa, aczkolwiek niewykluczone są inne platformy. Wygląda więc na to, że 2015 rok będzie dla fanów tego typu produkcji prawdziwą gratką: to czwarty, po Hatred, Hotline Miami 2 oraz Paradise Lost, oficjalnym dodatku do Postala 2, tytuł opierający się na prostej rozgrywce oraz nieskrępowanej przemocy.

Czy przy okazji Postal Redux studio Running With Scissors naprawi nadszarpniętą po słabym Postalu 3 reputację? - Postal Redux - powstanie odświeżona wersja pierwszego Postala - wiadomość - 2014-11-16
Czy przy okazji Postal Redux studio Running With Scissors naprawi nadszarpniętą po słabym Postalu 3 reputację?

Przypomnijmy, że od premiery pierwszego Postala mija już czternaście lat. W momencie premiery gra wywołała ogromne kontrowersje ze względu na zachęcanie gracza do dokonywania rozlicznych morderstw: tylko odpowiednia liczba zabitych osób na każdej z plansz gwarantowała zaliczenie etapu. Pomimo tego, że została zakazana w kilku państwach, produkcja autorstwa Running With Scissors szybko osiągnęła status kultowej i doczekała się dwóch kontynuacji.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Running With Scissors

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej