Aplikacje z Windowsa 10 trafią na Xboksa One

Prezes Microsoftu potwierdził, że już niedługo aplikacje z systemu operacyjnego Windows 10 pojawią się na konsoli Xbox One. Na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi ani o które konkretnie aplikacje chodzi.

futurebeat.pl

Paweł Kaziród

Proces łączenia usług Windowsa 10 z Xboksem One trwa. - Aplikacje z Windowsa 10 trafią na Xboksa One - wiadomość - 2016-02-25
Proces łączenia usług Windowsa 10 z Xboksem One trwa.

Firma Microsoft zdaje się kontynuować widoczną od pewnego czasu strategię maksymalnego zintegrowania swojej konsoli Xbox One z najnowszą odsłoną „okienek”, czyli Windowsem 10. Przykładowo, możemy już streamować gry z XOne na Win10, dodatkowo Microsoft coraz chętniej poczyna sobie w temacie wydawania na Windowsa 10 gier, które początkowo miały być tytułami dostępnymi na wyłączność Xboksa One (Ryse: Son of Rome czy nadchodzące Quantum Break i Killer Instinct). Teraz amerykański gigant dokłada kolejną cegiełkę – jak wyjawił prezes Microsoftu Satya Nadella na konferencji w Madrycie, już wkrótce aplikacje z Windowsa 10 będziemy mogli uruchomić na konsoli Xbox One.

Więcej szczegółów nie podano, więc nie wiadomo, kiedy dokładnie to się stanie, ani czy na Xboksa One trafi cały Windows Store, czy tylko jakaś jego część. Podstawową kwestią pozostaje pytanie, jak Microsoft poradzi sobie z konwersją aplikacji, które przecież projektowane były głównie z myślą o sterowaniu dotykowym lub myszką. Z pewnością całe zadanie ułatwiłoby podpięcie myszki i klawiatury do konsoli, co de facto już teraz jest możliwe. Co ciekawe, nie tak dawno szef działu Xbox Phil Spencer potwierdził, że trwają prace nad oficjalnym wsparciem tych kontrolerów w Xboksie One, więc widać, że firma podchodzi do sprawy poważnie. Jedno jest pewne – najnowsza konsola Microsoftu powoli przybiera szaty PC-ta.

Podobało się?

2

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
6
7
13
14
20
21
27
28

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Xbox
2016-02-25
18:51

LSZ Konsul

LSZ

Czytałeś w ogóle zawartość newsa czy tylko sam nagłówek?

Komentarz: LSZ
2016-02-25
17:03

Novameh Pretorianin

Novameh

@kasszanka9
Oczywiście masz rację, dzięki za info ;)

Komentarz: Novameh
2016-02-25
15:14

Klblaz Centurion

Klblaz

Już widzę edytowanie tabelek i tekstów na wygodnym sterowaniu kontrolerem.

Komentarz: Klblaz
2016-02-25
14:47

kaszanka9 Legend

kaszanka9

Piszecie o nadchodzącym quantum break, a z tego co się orientuję Killer Instinct wyjdzie pierwszy, jeszcze w marcu.

Komentarz: kaszanka9

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl