Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 lutego 2016, 13:01

Premiera Assassin's Creed: Identity

Do dystrybucji w usłudze App Store trafiło RPG akcji Assassin's Creed: Identity, czyli najnowsza mobilna odsłona popularnej marki firmy Ubisoft.

Długo czekaliśmy na mobilne RPG akcji Assassin's Creed: Identity, ale teraz produkcja wreszcie zadebiutowała na rynku i możemy się przekonać, czy gra spełnia pokładane w niej nadzieje. 

Obecnie gra dostępna jest tylko na iOS, ale w przyszłości ma sie ukazać także na Androida. Początkowo miała to być produkcja korzystająca z modelu free-to-play, ale ostatecznie autorzy zdecydowali, że będzie to pozycja płatna, choć nie pozbawiona mikropłatności. Cenę ustalono na poziomie 4,99 euro, czyli w przeliczeniu ok. 22 złote.

Assassin's Creed: Identity przenosi nas w realia Włoch epoki renesansu, czyli okresu doskonale znanego fanom z trylogii z udziałem Ezio Auditore da Firenze. Gracz wciela się w początkującego zabójcę i musi poprowadzić go przez kolejne etapy kariery, a przy okazji odkryć sekrety tajemniczej organizacji, której członkowie znani są jako Wrony.

Na rynek mobilny trafiło już sporo gier z tej marki, ale Assassin's Creed: Identity jest najbardziej zbliżone do pecetowych i konsolowych odsłon. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci, a zabawa toczy się w dużych trójwymiarowych fragmentach miast, a  wich zwiedzaniu pomagają spore zdolności akrobatyczne i wspinaczkowe naszego asasyna.

Zabawa sprowadza się głównie do realizowania misji, z których większość wymaga odnajdywania celów i pozbawiania ich życia, ale zrealizowane to zostało w formie RPG-a akcji. Rozpoczynając rozgrywkę musimy wybrać jedną z czterech klas, a potem cały czas rozwijać umiejętności bohatera oraz wyposażać go w coraz lepszy ekwipunek. Warto wspomnieć, że autorzy przygotowali trzy metody sterowania. Możemy dotykami wskazywać postaci cele ruchu i ataku, skorzystać z wirtualnego pada lub też bawić się na zewnętrznym kontrolerze.