Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 lutego 2016, 11:55

autor: Adrian Werner

Assassin's Creed: Identity zadebiutuje 25 lutego jako produkcja płatna

Wreszcie poznaliśmy ostateczną datę premiery gry Assassin's Creed: Identity, czyli najnowszej mobilnej odsłony cyklu firmy Ubisoft. Produkcja ukaże się 25 lutego i wbrew wcześniejszym informacjom, nie będzie to tytuł free-to-play.

Pełna niepewności epopeja związana z premierą mobilnego Assassin's Creed: Identity wreszcie dobiega końca. Firma Ubisoft poinformowała właśnie, że gra zadebiutuje 25 lutego tego roku na iOS, a wersja na Androida pojawi się w późniejszym terminie. Ogłoszeniu daty premiery towarzyszyła publikacja nowego zwiastuna.

Przypomnijmy, że cykl deweloperski Assassin's Creed: Identity należał do bardzo wyboistych. Gra została zapowiedziana dwa lata temu, a jej testowanie w ramach nowozelandzkiego tzw. soft launcha ruszyło w połowie 2014 r. Potem jednak o projekcie zrobiło się podejrzanie cicho. Niepokój fanów wzbudziło usunięcie w minionym miesiącu wersji testowej z App Store, sugerujące, że produkcja mogła zostać skasowana.

Potem firma Ubisoft wysyłała sporo sprzecznych sygnałów. Opublikowano zwiastun zapowiadający premierę na 25 lutego, która jak teraz wiemy okazała się prawdziwa, ale został on szybko zdjęty. Następnie oddział wydawcy zlokalizowany w Republice Południowej Afryki poinformował, że gra zadebiutuje 1 lutego, ale oznajmiający to wpis na profilu Facebooku także błyskawicznie zniknął.

Cieszymy się, że epopeja, w jaką zamienił się cykl produkcyjny gry, wreszcie dobiega końca, gdyż Assassin's Creed: Identity zapowiada się na bardzo ciekawą odsłonę cyklu. Tytuł przeniesie nas w realia włoskiego renesansu, pozwalając zwiedzić takie miasta jak Rzym czy Florencja, które wykonane zostaną w pełnym 3D, umożliwiającym swobodną eksplorację ulic oraz dachów. Rozpoczynając zabawę wykreujemy własnego asasyna, który będzie mógł należeć do jednej z czterech klas – każda z nich otrzyma własne drzewko rozwoju.

Co ciekawe, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Assassin's Creed: Identity nie będzie produkcją free-to-play. Zamiast tego otrzymamy grę płatną, kosztująca około 20 złotych. Na razie nie wiemy, czy tytuł będzie pozbawiony jakichkolwiek mikropłatności.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Assassin's Creed: Identity

Assassin's Creed: Identity