Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 stycznia 2016, 09:57

Assassin's Creed: Identity – Ubisoft „zasasynował” mobilną odsłonę serii?

Firma Ubisoft usunęła grę Assassin's Creed: Identity z nowozelandzkiego App Store, gdzie była testowana od kilkunastu miesięcy. Nie rokuje to dobrze dla tego projektu i nie wiadomo, czy nie zostanie on skasowany.

Mamy niepokojące wieści dla graczy wyczekujących premiery Assassin's Creed: Identity, czyli RPG-a akcji będącego kolejną mobilną odsłoną popularnego na pecetach i konsolach cyklu firmy Ubisoft. Gra znikła bowiem z nowozelandzkiego App Store, gdzie kilkanaście miesięcy temu zadebiutowała w ramach tzw. soft launcha.

Soft launch generalnie polega na tym, że twórcy wypuszczają grę w kilku mniej ważnych rynkowo krajach, a następnie gromadzą wrażenia graczy i zapisy ich zabawy, aby na tej podstawie wprowadzić potrzebne poprawki przed światową premierą. W przeciwieństwie do znanych z pecet beta testów, w przypadku soft launcha praktycznie nie zdarza się, aby po zakończeniu gromadzenia danych autorzy usuwali swoje dzieło z App Store. Zamiast tego jest ono po prostu aktualizowane do finalnej wersji, która jednocześnie zostaje udostępniona ludziom z innych państw.

Fakt, że Assassin's Creed: Identity przestało być dostępne do pobrania sugeruje duże kłopoty dla tego tytułu. Całkiem możliwe, że firma Ubisoft postanowiła całkowicie go skasować. Istnieje też jednak inna opcja – że podczas soft launcha gra okazała się mieć na tyle duże problemy, że wymagała gruntownej przebudowy i została tylko czasowo wycofana z dystrybucji, aby za jakiś czas powrócić w ulepszonej wersji.

Mamy nadzieję, że w przypadku Assassin's Creed: Identity prawdą okaże się druga z tych opcji, gdyż gra zapowiada się całkiem obiecująco. Spośród pozycji zmierzających na smartfony i tablety jest to zresztą jedna z najbardziej wyczekiwanych przez naszych czytelników premier tego roku. Ponadto marka do tej pory miała dużo szczęścia do mobilnych adaptacji. Zarówno morska gra bitewna Assassin's Creed Pirates, jak i seria platformówek studia Gameloft, okazały się produkcjami godnymi uwagi dla fanów cyklu.

Przypomnijmy, że akcja Assassin's Creed: Identity ma się toczyć w czasach renesansu, a rozgrywka przypominać będzie konsolowe i pecetowe odsłony. Zająć się więc mamy eksplorowaniem trójwymiarowych miast i wykonywaniem zabójstw, choć wszystko to zrealizowane zostanie za pomocą mechanizmów zręcznościowego RPG. Projekt zmierza na systemy iOS oraz Android i wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.