Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 maja 2016, 14:36

Assassin's Creed: Identity trafi na Androida 18 maja

Firma Ubisoft poinformowała, że androidowa konwersja Assassin's Creed: Identity trafi do sprzedaży 18 maja. Trwają też prace nad dużym płatnym dodatkiem DLC z nowymi misjami.

Użytkownicy systemu iOS już od lutego bawią się grą Assassin's Creed: Identity, czyli udaną mobilną odsłoną popularnej pecetowej i konsolowej marki. Teraz dowiedzieliśmy się, że wkrótce wreszcie dołączą do nich posiadacze urządzeń z Androidem. Twórcy zapowiedzieli także wydanie DLC z nową zawartością.

Assassin's Creed: Identity trafi na system firmy Google 18 maja tego roku. Tak jak w przypadku wersji na iOS-a, wydanie na Androida nie wykorzysta modelu free-to-play, co nie znaczy że zabraknie nowych mikropłatności. Na ten sam dzień jest bowiem planowana premiera pierwszego dużego DLC. To rozszerzenie będzie dodatkowo płatne i zaoferuje kilka godzin nowej zawartości.

Na razie informacje na temat dodatku są skromne. Wiemy, że ma kontynuować wydarzenia z kampanii z podstawowej wersji i jego akcja osadzona zostanie we włoskim mieście Forli. Spodziewamy się, że produkcja rozmiarami będzie dorównywała temu, co oferuje podstawowa wersja Assassin's Creed: Identity, więc DLC powinno zawierać około dziesięć nowych misji.

Przypomnijmy, że Assassin's Creed: Identity to produkcja należąca do gatunku RPG akcji, którego mechanizmy zostały jednak zrealizowane tak, aby rozgrywka przypominała konsolowe i pecetowe odsłony marki. Wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci, a zabawa toczy się w dużych trójwymiarowych fragmentach miast. Zabawa sprowadza się głównie do realizowania misji, z których większość wymaga odnajdywania celów i pozbawiania ich życia. Do wyboru są cztery klasy i podczas zabawy musimy rozwijać umiejętności bohatera oraz wyposażać go w coraz lepszy ekwipunek.

Gra ma pewne problemy ze sterowaniem i wydajnością, ale generalnie została ciepło przyjęta przez fanów cyklu, gdyż ze wszystkich mobilnych odsłon jako jedyna posiada rozgrywkę przypominającą to, co oferuje seria Assassin’s Creed na pecetach i konsolach.

Recenzja gry w serwisie Gry-online.pl