Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2016, 15:23

Battlefield 1 - poznaliśmy zawartość Edycji Kolekcjonerskiej

Firma Electronic Arts ujawniła zawartość Edycji Kolekcjonerskiej zapowiedzianej wczoraj gry Battlefield 1. Znajdziemy w niej m.in. figurkę żołnierza, poster na płótnie, kody do DLC i naszywkę.

Edycja Kolekcjonerska prezentuje się imponująco, ale cena trochę przeraża.  - Battlefield 1 - poznaliśmy zawartość Edycji Kolekcjonerskiej - wiadomość - 2016-05-10
Edycja Kolekcjonerska prezentuje się imponująco, ale cena trochę przeraża.

Wczoraj firma Electronic Arts i studio DICE oficjalnie ujawniły Battlefield 1, czyli najnowszą odsłonę jednej z najpopularniejszych serii FPS-ów. Dowiedzieliśmy się wtedy m.in. o istnieniu tzw. Specjalnej Edycji Ochotnika, oferującej kilka cyfrowych bonusów. Okazuje się jednak, że dla swoich największych fanów twórcy szykują także klasyczną pudełkową Edycję Kolekcjonerską i właśnie poznaliśmy jej zawartość oraz cenę.

Edycja Kolekcjonerska uszczupli nasze oszczędności o 219,99 dolarów, czyli aż 825 złotych, a cena europejska zapewne będzie jeszcze wyższa. W zamian za tę przyprawiającą o lekki zawrót główy kwotę otrzymacie:

  1. Grę Battlefield 1 w wersji Deluxe.
  2. Mierzącą ponad 35 centymetrów figurkę żołnierza.
  3. Pudełko typu steelbook.
  4. Poster wydrukowany na płótnie.
  5. Talię kart.
  6. Kody do DLC zapakowane w tubę wzorowaną na tych podczepianych do gołębi pocztowych.
  7. Naszywkę.

Przypomnijmy, że Battlefield 1 zmierza na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a premiera ma nastąpić 21 października tego roku. Na razie Edycja Kolekcjonerska została zapowiedziana wyłącznie na konsole i nie wiemy, czy to tylko przeoczenie, czy też gracze pecetowi będą musieli tym razem obejść się smakiem.

Warto wspomnieć, że na oficjalnej stronie ruszyły już pre-ordery. W ich ramach wydanie standardowe możemy kupić za 199,00 złotych w przypadku wersji pecetowej i 288,99 zł na Xboksie One oraz PlayStation 4. Dostępna jest również Specjalna Edycja Ochotnika, kosztująca 239 zł na PC i 368,99 zł na konsolach, która zaoferuje trzy dodatkowe pakiety tematyczne: Piekielnego Wojownika, Czerwonego Barona i Lawrence'a z Arabii, pięć pakietów bojowych wypełnionych przydatnymi elementami dodatkowymi oraz dostęp do pełnej gry na trzy dni przed premierą.

Battlefield 1 będzie pierwszą odsłoną serii, której akcja osadzona zostanie w realiach I wojny światowej. Gra zaoferuje zarówno kampanię fabularną, jak i tryb multiplayer. W starciach wieloosobowych weźmie udział maksymalnie 64 graczy na jednej mapie. Będą oni ze sobą walczyli nie tylko jako żołnierze piechoty. Oprócz tego otrzymają możliwość pokierowania licznymi maszynami, takimi jak dwupłatowce, okręty morskie czy czołgi. W porównaniu z poprzednimi częściami mamy otrzymać m.in. większą interaktywność otoczenia oraz bardziej brutalne potyczki, z większym naciskiem położonym na walkę w zwarciu.

  1. Oficjalna strona cyklu Battlefield