Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 marca 2016, 10:50

Najlepsze mobilne gry lutego (m.in. Assassin's Creed: Identity, Final Fantasy IX, Space Grunts)

Omawiamy najlepsze gry mobilne lutego. Wśród polecanych pozycji znalazły się takie produkcje jak Adventures of Mana, Love You to Bits, Assassin's Creed: Identity, Final Fantasy IX, Space Grunts, Lonewolf i Ys Chronicles II.

Witajcie w kolejnym przeglądzie najlepszych mobilnych gier minionego miesiąca. Nasze zestawienie obejmuje produkcje wydane zarówno na iOS-a, jak i na Androida, te na modelu free-to-play jak i premium, więc mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Adventures of Mana

Zaczynamy od Adventures of Mana. To japońskie RPG akcji stanowiące remake Final Fanasy Adventures z 1991 roku. Autorzy od zera opracowali grafikę i stworzyli nowy system sterowania, ale reszta pozostała bez zmian. Otrzymujemy więc sporych rozmiarów kampanię, wyśmienity zręcznościowy system walki, dużą różnorodność lokacji i wrogów oraz ciekawe starcia z bossami. Dodatkową zaletą jest dopasowanie struktury gry do krótkich sesji, gdyż pierwowzór zaprojektowano z myślą o konsoli przenośnej Gameboy.

Space Grunts

Inną perełką lutego okazała się gra Space Grunts. Bierze ona schematy oldskulowych strzelanek, czyli widok z lotu ptaka, kierowanie samotnym żołnierzem oraz hordy kosmitów do pokonania i realizuje to wszystko w formie turowego roguelike. Wyszedł z tego smakowity i mocno nietypowy koktajl. Kluczowe staje się zajmowanie odpowiednich pozycji na mapie oraz wykorzystywanie właściwego typu uzbrojenia. Do tego całość jest bardzo dobrze wykonana i szybko się nie nudzi.

Love You to Bits

Fani przygodówek powinni koniecznie sprawdzić Love You to Bits. W grze kierujemy astronautą, który próbuje poskładać do kupy swoją mechaniczną narzeczoną. Projekt opracowali autorzy udanego Tiny Thief, ale ich nowa produkcja jest znacznie lepsza. Zachwyca oprawą graficzną, oferuje intrygującą fabułę oraz wyśmienite zagadki. Większość łamigłówek jest całkiem skomplikowana i wieloczęściowa, ale odbywają się w zamkniętych lokacjach, co mocno ogranicza konieczność bezsensownego włóczenia się.

Assassin's Creed: Identity

Po prawie dwóch latach od ujawnienia projektu doczekaliśmy się wreszcie premiery Assassin's Creed: Identity. Warto było czekać. Pod względem mechaniki jest to RPG akcji, ale gra się w nie bardzo podobnie do konsolowych i pecetowych odsłon. Wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci, a zabawa toczy się w dużych trójwymiarowych fragmentach miast. Produkcja ma pewne problem techniczne, ale jako całość robi bardzo dobre wrażenie i spodoba się nie tylko oddanym fanom marki.

Final Fantasy IX

W zeszłym miesiącu na rynek mobilny trafiła również konwersja Final Fantasy IX, czyli klasycznego jRPG-a z pierwszej generacji PlayStation. Gra została bardzo sprawnie przeniesiona na nowe platformy, ale jednocześnie zachowała wszystkie zalety pierwowzoru, czyli ciekawą i chwilami bardzo zabawną fabułę, budzących sympatię bohaterów, rozbudowany system walki oraz bardzo obszerną kampanię.

Lonewolf

Po serii ładnych, ale słabych gier snajperskich doczekaliśmy się wreszcie godnego uwagi przedstawiciela tego gatunku. Lonewolf nie dorównuje opod względem graficznym wysokobudżetowej konkurencji, ale bije ją na głowę jeśli chodzi o fabułę, poziom rozbudowania mechanizmów strzelania, różnorodność misji oraz sensowność systemu mikropłatności. Jeśli lubicie tę tematykę, to będzie to dla Was pozycja obowiązkowa.

Splash Cars

Warto także zainteresować się grą samochodową Splash Cars. Oparta jest ona na ciekawym pomyśle, w ramach którego rozbijamy się po czarnobiałych planszach, powoli przywracając im kolory. Już w dniu premiery była to bardzo fajna produkcja, z ciekawą mechaniką i atrakcyjną grafiką. Największym problemem był agresywny system energii, ale na szczęście najnowsza aktualizacja pozwoliła na wykupienie jego dezaktywacji, co przeobraża tytuł niemalże w pozycję premium.

Splash Cars w App Store (za darmo)

Splash Cars w Google Play (za darmo)

Ys Chronicles II

Ostatnią lutową grą, którą chcemy Wam polecić jest Ys Chronicles II. To konwersja klasycznego japońskiego RPG akcji, wyróżniająca się mocno nietypowym systemem walki. Gracz nie ma bowiem dostępu do oddzielnej komendy ataku. Zamiast tego steruje jedynie ruchami postaci i musi tak nią pokierować, aby zderzać się z wrogami. Brzmi dziwnie, ale podczas zabawy sprawdza się wyśmienicie, zwłaszcza na ekranach dotykowych. Również pod innymi wględami produkcja nie zawodzi. Mamy tutaj długą i różnorodną kampanię, dobre sterowanie oraz sporo zmian w porównaniu z pierwowzorem, takich jak np. dodanie systemu magii.