Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2016, 10:55

autor: Meehow

Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear z datą premiery

Firma Beamdog ujawniła, że Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear – dodatek do gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition – zadebiutuje 31 marca bieżącego roku. Zaprezentowano też edycję kolekcjonerską i wymagania sprzętowe.

W SKRÓCIE:
 • Producent: Overhaul Games
 • Wydawca: Beamdog
 • Gatunek: izometryczne RPG
 • Platformy: PC, Android, iOS
 • Premiera: 31 marca 2016 r.
 • Cena: 19,99 dolarów (ok. 80 zł)

Jak wynika z informacji zawartych na oficjalnej stronie internetowej firmy Beamdog, Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear – dodatek do wydanej w 2012 roku ulepszonej wersji Wrót Baldura, Baldur’s Gate: Enhanced Edition – zadebiutuje na rynku 31 marca bieżącego roku, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią. Owa data dotyczy najpewniej jedynie komputerów osobistych (z reguły tytuły Beamdoga ukazywały się nieco później na platformach mobilnych). Rzeczona produkcja będzie dostępna w trzech wariantach: zwykłym wydaniu cyfrowym za niecałe 20 dolarów, czyli około 80 złotych, elektronicznej wersji deluxe w cenie niespełna 40 dolarów, a więc mniej więcej 160 złotych, zaś osoby, które zechcą zaopatrzyć się w przyzwoicie (choć niekoniecznie adekwatnie do polskiej ceny) wyposażoną edycję kolekcjonerską, będą musiały rozstać się ze 130 dolarami, co przelicza się na porażające jak na nasze warunki 522 złote.

Edycja deluxe

Wyżej wspomniana Edycja deluxe, oprócz dodatku Siege of Dragonspear, zawiera ścieżkę dźwiękową z podstawowego Baldur’s Gate oraz nową muzykę skomponowaną przez Sama Hullicka na potrzeby omawianego rozszerzenia. Muzyk wcześniej tworzył utwory na potrzeby gry Red Orchestra 2, serii Mass Effect czy obu ulepszonych wersji Baldur’s Gate, na potrzeby omawianego rozszerzenia.

Edycja kolekcjonerska

Jeśli chodzi o edycję kolekcjonerską, to w jej skład wchodzą gry Baldur’s Gate: Enhanced Edition i Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear, wyżej wymienione ścieżki dźwiękowe, płócienna mapa Wybrzeża Mieczy, kolorowa replika raportu polowego Bence’a Duncana, moneta z logiem Dragonspear i symbolem Pana Mordu (Bhaala), zaktualizowana wersja Przewodnika Awanturnika z oryginalnych Wrót Baldura, rzemienny wisior z metalową głową smoka oraz siedem tematycznych kości przystosowanych do rozgrywek w „papierowe” Dungeons & Dragons. Wizualizacja powyższych elementów przedstawia się następująco:

Wymagania sprzętowe

Siege of Dragonspear powinno bezproblemowo uruchomić się nawet na tosterze.

 • System operacyjny: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10 / Mac OS X 10.8 lub nowszy / Ubuntu 12 lub nowszy
 • Procesor: 1 GHz dla Windows, dowolny dwurdzeniowy dla Mac OS i Linuksa
 • Pamięć operacyjna: 512 MB
 • Karta grafiki: kompatybilna z OpenGL 2.0
 • Dysk twardy: 2,17 GB wolnej przestrzeni dyskowej

Niestety, na razie nie wiadomo kiedy i na jakie języki przetłumaczone zostanie Siege of Dragonspear. Jako że w Polsce klasyczne RPG są dość popularne – o czym świadczy chociażby polska lokalizacja Pillars of Eternity czy nadchodzącego Torment: Tides of Numenera – niewykluczone, że Siege of Dragonspear zostanie ostatecznie przełożone na najpiękniejszy język świata. ;-)