Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCANDiOS
Okładka Space Grunts (PC)
OkładkaSpace Grunts (PC)

Space Grunts

Opracowany przez niezależne studio OrangePixel niecodzienny miks zręcznościowej strzelaniny z turową grą roguelike. Akcja Space Grunts rozgrywa się w roku 2476, kiedy to z jednej z księżycowych kolonii dobiega na Ziemię sygnał SOS.

Akcji | turowe | roguelike | 2D | top-down | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Space Grunts Premiera

12sty2016

PC

3lut2016

AND iOS

Space Grunts na platformę AND, PC i iOS to niecodzienny miks zręcznościowej strzelanki z turową grą roguelike. Za produkcję odpowiada studio Orangepixel, znane m.in. z serii Gunslugs.

Fabuła

Akcja Space Grunts rozgrywa się w 2476 roku. Ziemska federacja kosmiczna buduje bazy na księżycach w całej galaktyce, ale z jednej z tego typu placówek zaczęto nadawać sygnał SOS. Na miejsce zostaje wysłana specjalna jednostka wojskowa, która musi zbadać sprawę.

Mechanika

Rozgrywkę w Space Grunts na platformę AND, PC i iOS najłatwiej porównać do słynnej gry niezależnej Nuclear Throne od studia Vlambeer, z tym, że w tym przypadku mamy do czynienia z turową zabawą. Podczas każdego podejścia wcielamy się w jednego z trzech członków jednostki, który musi dotrzeć do bazy i ją zbadać. Oczywiście zadanie jest bardzo trudne, gdyż na naszej drodze staje szereg rozmaitych przeciwników, a po każdej śmierci rozgrywkę zaczynamy od nowa. Dodatkowo lokacje generowane są losowo, więc nie można wyuczyć się na pamięć właściwej kolejności ruchów. Walka odbywa się w systemie turowym, a po każdym naszym ruchu swoje posunięcie wykonują przeciwnicy. W związku z tym, choć Space Grunts dużo się dzieje, rozgrywka pozwala na kombinowanie i planowanie następnych akcji.

Gra jest trudna, każde podejście wymaga od gracza skupienia, ale daje też dużą satysfakcję, m.in. dzięki gadżetom (niszczycielskie zabawki, materiały wybuchowe, rozmaite sekrety) znajdowanym podczas rozgrywki oraz różnym rodzajom broni.

Kwestie techniczne

Space Grunts na platformę AND, PC i iOS zostało stworzone w pixel-artowym stylu, nawiązującym do produkcji sprzed lat. Gra ma swój urok, a dodatkowo podczas walki towarzyszą nam efektowne wybuchy i zróżnicowane środowisko.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Space Grunts: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
AND
iOS